You are here:

Meble na wymiar i drzwi przesuwne, czyli jak urządzić garderobę?

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pokój, w którym magazynujemy wszelkie nasze ubrania. W ogóle nie musi być to ogromne pomieszczenie, żeby zachować w nim właściwy ład. Sprawdzi się ona jednakowo dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. Możemy ją wówczas oddzielić drzwiami przesuwnymi od pomieszczenia i wciąż będzie ona wyśmienicie sprawować swoją funkcję.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Urządzenie garderoby uzależnione jest głównie od tego, co zamierzamy w niej magazynować. To, czy w naszej garderobie znajdzie się dużo półek, szuflad czy może drążków z wieszakami zależne jest od posiadanych ubrań. Myśląc o meblach do garderoby powinniśmy pod uwagę wziąć także to, czy zależy nam na dodatkowym miejscu na jakieś urządzenia, takie jak żelazko bądź deska do prasowania.

W sytuacji, gdy garderoba nie będzie zajmować dużo przestrzeni, rewelacyjnym wyborem jest kupno szafy na wymiar. W ten sposób najłatwiej jest zmaksymalizować miejsce zarówno na swoje ubrania oraz inne dodatki. Do niewielkiej garderoby można kupić meble na wymiar oferowane przez firmę Komandor, która oferuje pakowne szafy ubraniowe. Pojemna szafa narożna też jest świetnym wyborem, a także zwiększy miejsce na swoje rzeczy.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Kolejną metodą, która pozwoli na zwiększenie powierzchni użytkowej w swojej garderobie jest wstawienie drzwi przesuwnych. Będzie to bardzo dobra decyzja. W ten sposób zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest konieczna do uchylenia tradycyjnych drzwi. Możemy zdecydować się na gotowe rozwiązania lub na drzwi przesuwne na wymiar oferowane np. poprzez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Dekorując garderobę musimy pamiętać, że dobór odpowiednich mebli nie wystarczy. Należy zadbać też o oświetlenie. Powinno ono dochodzić do wszelkich półek i zakamarków. Gdy dysponujemy sporą powierzchnią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, musimy również zadbać o oświetlenie punktowe. Z ekonomicznego punktu widzenia dobrą decyzją są LED-y. Nie tylko zużywają one mało energii, ale dostępne są przeróżne rozwiązania, które sprawiają, że można zamontować je w dowolnym miejscu.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
W garderobie nie powinno brakować również odpowiedniego lustra. Duża tafla nie tylko pomoże powiększyć optycznie pomieszczenie, ale też umożliwi swobodne przeglądanie się w trakcie wybierania stroju. W przypadku niewielkiego pokoju dobrze jest zastąpić lustro stojące wiszącym. Świetną alternatywą dla niedużych pokojów jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

Meble na wymiar i drzwi przesuwne, czyli jak urządzić garderobę?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top