Dlaczego marzenia się nie spełniają?

Kiedy marzenia się spełniają? Co należy zrobić, aby pragnienia się spełniły? Dlaczego niektóre marzenia się spełniają, a inne nie? Jest ich wiele, wiele więcej, takich jak „kiedy, co, jak…”. I na tym tle jest tylko jedna rzecz, ale tak nieśmiała, a czasami pełna bólu i urazy: „ dlaczego tego nie mam?”. Dlaczego czyjeś marzenia się spełniają, a spełnienie pragnień nie trwa długo, a marzenia się nie spełniają? Dlaczego nie wyszło, o czym marzyli w młodości, ponieważ nikt specjalnie nie chce chorować, żyć w ubóstwie i być samotnym lub nieszczęśliwym w małżeństwie. Dlaczego więc nie wszystkie nasze marzenia się spełniają? Szczególnie te, które są tak ważne dla szczęśliwego i satysfakcjonującego życia ludzkiego: dobre zdrowie, szczęśliwe życie rodzinne, wysokie dochody, odpowiednia samoocena i szacunek dla innych, realizacja talentów i powodzenie w życiu. (Aby dowiedzieć się, jak przyciągać szczęście, przeczytaj artykuł „Jak przyciągnąć i zatrzymać szczęście i pieniądze” .

Czemu? I czy życie naprawdę jest „winne” za wszystko? Czy też jest tak, że gdzieś my sami nie skończyliśmy, nie doprowadziliśmy do końca poczętego pragnienia, nie mogliśmy odpuścić na czas naszych pretensji do przeszłości i nie przenieśliśmy obiecującego związku na inny poziom? 

Może gdzieś my sami nadmiernie wydawaliśmy swoje finanse, piliśmy i jedliśmy dużo w miarę zdrowego jedzenia, nie przestrzegaliśmy reżimu i nie uprawialiśmy sportu?

Może gdzieś my sami nie byliśmy w stanie w porę obudzić się i przerwać od codziennego biegania po koleinie i zacząć myśleć samodzielnie, aby przybliżyć upragnione spełnienie pragnień? Przeczytaj o tym w książce Don’t Fly with Elephants. Lub zasady szczęścia .

Może gdzieś my sami nie chcieliśmy brać odpowiedzialności i rezygnować z „wolnego” życia, coś w zamian poświęcić, choćby dla szczęśliwych, ale wymagających wiele czasu, wysiłku i uwagi relacji rodzinnych?

Kto nam teraz rozkazuje?

Jedyną rzeczą, z którą zawsze się zgadzam, jest to, że w dzieciństwie niewielu ludzi uczy się samodzielnego myślenia. Ale znowu, to było w dzieciństwie i dawno już minęło. A kto teraz zabrania nam używania naszych mózgów zgodnie z ich przeznaczeniem? Kto teraz zabrania chodzenia i kupowania lub pożyczania z książek na temat rozwoju myślenia? Jest oczywiste, że bardzo niewielu rodziców pytało: „Co ty (sam) myślisz o tym czy o tym? Co zadecydowałeś? Dobrze, przyjmuję twoją decyzję, śmiało. Wiedz, że jak potrzebna jest moja pomoc, to zawsze jestem przy mnie i zawsze pomogę, ale nie będę wkraczał w Twoje życie i przeszkadzał w Twoim rozwoju ” – całkowicie zgadzam się z tym, że tak mało osób wychowywało się w dzieciństwie.

Ale teraz dorośliśmy, staliśmy się już dużymi, nawet nie chłopcy i dziewczęta, ale mężczyźni i kobiety. Więc kto nam teraz zabrania i nadal rozkazuje, co robić i jak żyć? Dlaczego nie możemy teraz zacząć samodzielnie myśleć i podejmować decyzji?

Przeanalizuj siebie, swoje działania, swoje programy i przekonania, swoje działania i reakcje?

Dlaczego teraz nadal kroczymy w kółko, tym samym torem, po którym szli nasi przodkowie, powtarzając krok po kroku działania i reakcje innych ludzi?

Dlaczego sami nie zaczniemy MYŚLić? I ogólnie, co to znaczy myśleć o sobie i swoim życiu?

Spełnienie pragnień jest tuż za rogiem! Zaczynamy myśleć samodzielnie!

Co to znaczy „analizować swoje działania i uczynki i obliczyć, do czego one doprowadzą” ? – A więc oznacza to szczere zadanie sobie pytania: „Dlaczego tak żyję? Może dlatego, że jestem leniwy? A przede wszystkim jestem zbyt leniwy, żeby myśleć? Daj sobie godzinę i każdego dnia usiądź i pomyśl o swoim życiu. I dlaczego nie spełniły się moje najważniejsze marzenia i pragnienia? ” A potem, równie szczerze przyznaję przed sobą, że wiele marzeń pozostało po prostu marzeniami ulotnymi, ale nigdy nie były szczególnie wspierane przez realne działania i kroki zmierzające do ich realizacji.

W odpowiedzi słyszę: “Co ty, działałem, zrobiłem tak wiele!” – I co zrobiłeś? Tak, mówił, cóż, mówił dużo, cóż, cóż – powiedział DUŻO, ale co zrobił?

Czy ma pan plan, panie Fix? – Tak, mam trzy plany!

Na przykład osoba jest chora, ale chce wyzdrowieć. Wiesz, na swojej praktyce spotkałem tylko kilka naprawdę zdrowych osób i diagnoza u takich osób z reguły była dość trudna. Reszta pozostała „chora” i tylko gadatliwość przekonywała ich, że teoretycznie nie mieliby nic przeciwko zdrowiu. Kiedy zostali zapytani:

– Czy masz plan wyzdrowienia? Zastanawiasz się, czym jest zdrowy styl życia? Którą dolegliwość chcesz wyleczyć najpierw, a którą sekundę? Czy zastanawiałeś się, dlaczego martwisz się o ten lub inny organ? Może Twoje serce ma nadwagę? A co z żołądkiem i wątrobą z nadmiernych, tłustych i smażonych potraw? A może masz wiele dawnych uraz do ludzi i życia, a wszystko to objawia się w Twoim organizmie w postaci chorób? Być może jesteś niezadowolony z jakiejś dziedziny swojego życia? Czy często tłumisz swoje pragnienia, a wszystko to wpływa na Twoje samopoczucie? – Więc masz plan wyzdrowienia? – W odpowiedzi można zobaczyć zdziwione spojrzenie i usłyszeć zastrzeżenia i refleksje na ten temat:

– Są lekarze, więc niech leczy. Zresztą wszystko to jest bezużyteczne, a czego po prostu nie zrobiłem, ominąłem tylu lekarzy i wszystko na próżno. – Wydaje się, że jesteśmy z różnych planet, w różnych językach, a osoba „śpi” tak głęboko, że po prostu nie odbiera tego, co mu powiedziano.

– Chcemy się wzbogacić. Za kilka lat Dima i ja będziemy mieli własny dom nad morzem, a także pojedziemy odpocząć na egzotycznych wyspach, kupimy ogromne mieszkanie w centrum i będziemy nieustannie podróżować po świecie. A jednak nigdy nie będziemy potrzebować pieniędzy, zawsze będziemy je mieć!

– Cudowne sny, po prostu cudowne. Najwyraźniej przygotowałeś już szczegółowy plan swoich działań, zarówno długoterminowych, jak i krótkoterminowych, na najbliższe tygodnie?

– Cóż, jaki jest plan. Najbardziej, jak mówią, zwyczajne. Plan, jak spełnisz wszystkie swoje marzenia. Gdzie podsumowujesz to, co masz w tej chwili i co możesz teraz zrobić, aby przybliżyć swoje pragnienia do ich spełnienia. Jakie warunki życia, jakie wykształcenie, gdzie pracujesz i ile otrzymujesz? A potem o tym, co należy zrobić, aby zwiększyć dochody, jakie zaawansowane szkolenia ukończyć lub jaki nowy zawód do studiowania, który przyniesie więcej wewnętrznej satysfakcji i materiału? Refleksje i przemyślenia na temat tego, co zrobisz dzisiaj, co za pięć dni, za dwa tygodnie, a co za miesiąc i sześć miesięcy?

– Nie, generalnie nie mieliśmy żadnego planu. I dlaczego jest potrzebny, ten plan. Życie to życie, teraz będziemy marzyć, rozmawiać, a potem coś się pojawi, więc od razu się wzbogacimy. Na przykład nagle zostanę doceniony przez nowe kierownictwo i awansuję po szczeblach kariery. Albo moja Dima się wzbogaci.

– Cóż, sny są przydatne, wszystko zaczyna się od snu. Ale musisz też umieć śnić. Nie tylko rozmawiasz i śnisz, prawdopodobnie od dawna zbierzesz różne czasopisma ze zdjęciami, które przedstawiają Twoje pragnienia. Wycinasz je i wklejasz tam swoje obrazy, wklejasz wszystko na papierze Whatmana, wieszasz w sypialni i każdego dnia razem podchodzicie i rozważacie te obrazy swojego przyszłego życia. A potem prawdopodobnie położysz się lub usiądziesz, zamkniesz oczy, zrelaksujesz się i zaczniesz wizualizować?

– Obrazy, zdjęcia? Więc gdzie je zdobyć? Wszystko to kosztuje, a czasu nie ma gdzieś iść, kupić czasopisma, potem coś wyciąć i skleić. A jeśli ktoś inny zobaczy od przyjaciół lub krewnych, na ogół będzie się śmiał.

– Cóż, więc prawdopodobnie zacząłeś już oszczędzać i oszczędzać część swoich dochodów na przyszłość, aby stać się finansowo wolnym i pozwolić sobie na wszystko, o czym marzysz? Czy studiujesz inwestycje, czytasz specjalną literaturę?

– Co masz na myśli! Oczywiście nie! Dlaczego mamy zamiar odkładać, skoro pensje są małe. A co odkładać, wciąż jesteśmy bardzo młodzi, mamy tylko 20, 30, 40 … lat. Nadal chcę iść na spacer, pozwolić sobie na wszystko: kup nowy samochód, abyś nie wstydził się przed znajomymi, a nawet wyjechał odpocząć za granicą. A potem wszyscy byli już kilka razy, a jeszcze nie. A także dokonuj napraw, kupuj nowe meble – i to wszystko, jest to konieczne, konieczne. Gdzie możemy tu odłożyć…. Kiedy pojawi się inna praca, zarobki będą wyższe …. Wtedy może. A teraz nie, to nie jest dla nas. Nie będziemy w stanie zaoszczędzić pieniędzy, jestem o tym całkowicie przekonany, nawet nie spróbuję! Oto jaki jestem zasadniczy!

Tak jest często. Mężczyzna siedzi i narzeka, że ​​nie zarabia dużo pieniędzy i „ledwo wystarcza” na życie, zaburzenie w budżecie rodzinnym i niezgoda w rodzinie, a zdrowie, jak mówią, wcale nie jest dobre, a ludzie wokół tego nie cenią – nie szanują. Siedzi tak, siada, jęczy i jęczy, zamiast patrzeć na siebie z zewnątrz i na to, jak „dopadł” wszystkich swoim jękiem. A potem wstań i powiedz sobie:„Słuchaj kochanie (kochanie). Spędzam tyle sił i energii, spędzam tyle czasu w swoim życiu i inwestuję w marudzenie i urazę, na szukanie innych ludzi w życiu tego, co i gdzie zawiedli, gdzie potraktowali mnie „źle”, a potem, gdzie moje życie nie się udało – że przez cały ten czas byłbym w stanie zrobić przynajmniej połowę tego, o czym marzyłem. A może wszystko, a nawet więcej! Tak, moja energia, jak mówią, ale w konstruktywnym kierunku! Spójrz na siebie, na swoje życie i na to, co zostało ci dane, i co z tym wszystkim zrobiłeś? Albo nic nie zrobiłeś? A może „przeniknął” wszystko i ukrył się za obelgami, niezadowoleniem i rozczarowaniem? ” Przeczytaj wspaniałą książkę R. Kirranova „20 błędów, które utrudniają osiągnięcie sukcesu” o błędach, które człowiek popełnia na drodze do sukcesu. 

Tak, uwierz w siebie! Jesteś mężczyzną!

I naprawdę, zobaczmy, bo kiedyś ten Człowiek był obiecującym, utalentowanym specjalistą. A w rodzinie we wczesnych latach wszystko wydawało się iść dobrze. I zawsze wiedziałem, jak zarobić wystarczająco dużo pieniędzy. Przeczytaj o tym, jak zwiększyć dochody w książce „Jak zarobić 3 razy więcej niż teraz .

I był zdrowy. Więc co się z nim stało? Gdzie „zniknęły” wszystkie talenty, zarobki, związki i zdrowie?

Co sam Człowiek zrobił z możliwościami, które zostały mu dane z góry na początku jego życia? A co teraz robi z tym, co jeszcze zostało, co nie rozpadło się i wymaga jego uwagi i energii? Jak radzi sobie z własnym życiem i swoimi talentami? Jak się rozmnaża i rośnie, jak się poprawia i co daje innym ludziom i temu światu?

A może bezmyślnie wykorzystuje swoje możliwości, tracąc szansę za przypadkiem, nie ucząc się przenoszenia relacji z partnerem na inny poziom, gdy jest to konieczne? Czy nie rozwija dalej swoich talentów, czy już zapomniał, kiedy ostatnio studiował i czytał coś poza gazetami i czasopismami? Czy nie oszczędza części swoich dochodów na przyszłość, nie jest zainteresowany i nie uczy się inwestować, ale czy wydaje każdy grosz? Je i pije z umiarem pełnowartościowe jedzenie i napoje, a potem narzeka, że ​​jest słabszy i źle się czuje?

Więc co sam człowiek robi ze swoim życiem? Co on sam robi, aby spełnić pragnienia? A żeby jego marzenia się spełniły? Na co marnuje czas swojego życia?

Julia Wisniewski
Julia Wisniewski
Rate author