Jak budować silne relacje z kimś, kto nie jest gotowy do ich budowania? Część 1

Mężczyźni ostatnio nie są tacy sami, rozpadają się, czy coś w tym stylu… Nie są gotowi wziąć na siebie odpowiedzialności. Boją się silnego związku z kobietą i wolą niezobowiązujące spotkania niż ślub. A takich ludzi są tysiące i miliony, a prawdziwi mężczyźni są raczej wyjątkiem. Najwyraźniej chodzi o edukację. Kobiety w dzieciństwie wychowują infantylnych mężczyzn, społeczeństwo nie wymaga od mężczyzn dorastania, więc zachowują się jak dzieci. Obejmuje to unikanie silnych relacji z kobietami, małżeństwem, dziećmi itp. Czasami czytam o podobnych stwierdzeniach z listów czytelników strony „Sunny Hands”.

Czy tak jest? Czy mężczyźni naprawdę unikają odpowiedzialności, tylko dążą do niezobowiązujących relacji z kobietami, nie chcą dorosnąć? Czy mężczyźni naprawdę zgrzytali? A co z mężczyznami, którzy unikają silnych związków z kobietami?

I co mogę powiedzieć. Kłócić się lub rozmawiać o tym, że infantylnych mężczyzn jest więcej lub mniej w porównaniu z ubiegłym stuleciem – to może być bardzo długi czas. To prawda, naprawdę nie rozumiem znaczenia tego sporu, jeśli mówimy o zwykłych mężczyznach i kobietach, a nie o ludziach zaangażowanych w politykę, administrację, edukację itp. Cóż, doszedłeś do wniosku, że jest mniej lub więcej mężczyzn, którzy unikają silnych związków i obowiązków. Lub nawet do jeszcze bardziej pomysłowego i słusznego wniosku, że przyczyną zwiększonego lub zmniejszonego infantylizmu mężczyzn jest to i owo, i byli w stanie to uzasadnić na 700 stronach. Co się od tego zmieniło w Twoim życiu? Czy życie stało się łatwiejsze?

Dlatego nie będę się spierał o to, czy jest więcej mężczyzn, którzy unikają silnych związków z kobietami, czy mniej, a także jaki jest tego powód, skoro takie rozmowy uważam za bezużyteczne dla 99%, a nawet 99,99% dla populacji.

A więc bliżej tematu. Co zrobić z tymi mężczyznami, którzy unikają silnych związków z kobietami, oraz z mężczyznami z natury infantylnymi? (Co ogólnie jest w 90% takie samo).

Przed udzieleniem konkretnej rady, jak zwykle, małą analogię. Powiedzmy, że handlujesz na rynku cennymi rzeczami. Od czasu do czasu różne osoby podchodzą do Ciebie, spójrz na te rzeczy, zapytaj o ceny. Większość z nich odchodzi, ponieważ nie mają pieniędzy na wartościową rzecz, albo ich nie potrzebują, albo z innego nieznanego nam powodu.

Jaką cenę dajesz za swoje kosztowności? „Tak samo jak wszyscy”, możesz powiedzieć. A jeśli masz rzeczy, których nikt inny nie ma? W końcu na rynku jest kilka reguł, które są prawie zawsze aktualne.

Pierwsza zasada jest taka, że ​​kupujący NIGDY nie zapłaci za Twoje kosztowności więcej niż podana cena .

Mniej – może więcej – nie zapłaci. Oznacza to, że kwestia ustalenia ceny jest niezwykle ważnym zadaniem, a kupujący nigdy Ci tutaj nie pomoże, poza tym, że wskaże rażąco zawyżoną cenę, jeśli handlujesz zwykłym produktem. W końcu twoje zainteresowania z kupującym są tutaj zupełnie odwrotne.

OK, kupujący wydaje się być zainteresowany, ale twierdzi, że jest drogi i zamierza odejść. Co zamierzasz zrobić? Krzycząc potem: „Obniżmy cenę 2-krotnie lub nawet 3-krotnie”, a może nawet zacznijmy pakować swoje towary za darmo? Nie, oczywiście, nie zrobisz tego, w przeciwnym razie szybko zbankrutujesz. Będziesz aktywnie poszukiwał osób, których stać na Twój produkt, a które w tej chwili lub w najbliższej przyszłości są gotowe go kupić.

Przejdźmy teraz do mężczyzn i kobiet. Powiedzmy, że jesteś kobietą i cennym towarem dla pewnej kategorii mężczyzn. (To oczywiście tylko analogia. W rzeczywistości kobieta nie jest towarem, a mężczyźni nie są kupującymi).

Mężczyźni wędrują po okolicy i wybierają kobietę dla siebie. Większość z nich w ogóle nie ma pieniędzy w kieszeniach lub te pieniądze nie wystarczą, zwłaszcza gdy kobieta jest wystarczająco cenna. Jedyne, co mogą zrobić, to spojrzeć i powiedzieć „drogie”. Ale jeśli ktoś powie słowo „drogie” – to wcale nie znaczy, że tak jest. Najprawdopodobniej ten człowiek po prostu nie ma wcale lub bardzo mało pieniędzy.

Jeśli kobieta biegnie za tym mężczyzną krzycząc: „Tak, weź to trzy razy taniej!” Lub nawet bezpłatnie, to oczywiście często to bierze. Ale pytanie brzmi, czy trzeba to zrobić?

Odchodząc od analogii do pieniędzy, mężczyzna zawsze stara się zdobyć jak najlepszą kobietę przy minimalnym wysiłku, wysiłku i pieniędzy. Jest to całkowicie naturalne pragnienie każdej osoby. Można powiedzieć, że takie jest prawo życia.

Oczywiście czasami kobieta nie pozwala sobie na takie zachowanie, a potem mężczyzna musi biec za kobietą, wystawiając język, próbować, dokonywać wyczynów, uważać itp. Ale jeśli kobieta jest gotowa oddać się mężczyźnie, nie żądając, by ją zabiegano, próbowała ją wysłuchać i zrozumieć, wydać trochę pieniędzy, dokonać wyczynów itp., To mężczyzna nigdy tego nie zrobi. I nie pomoże tu żadna miłość, zaufanie i troska kobiety o mężczyznę.

Dlatego już na pierwszym etapie związku musisz odciąć mężczyzn z nadmiernym egoizmem, dziecinnością i niechęcią do budowania silnych relacji, tych, którzy cię lubią umiarkowanie, a także blokować w swoim zachowaniu te cechy, które znacząco obniżają twoją wartość w oczach mężczyzn.

Zauważ, że napisałem, że musisz odciąć mężczyzn nie tylko samolubstwem, dziecinnością itp., Ale także tymi nadmiernie rozwiniętymi cechami. Jeśli ustawisz poprzeczkę zbyt wysoko, może się okazać, że odpowiednich mężczyzn w ogóle nie ma lub jest ich za mało, skoro w pełni dorosłych mężczyzn jest niewielu. Jeśli ustawisz poprzeczkę zbyt nisko, możesz zawiesić na szyi związek, w który zainwestujesz i zainwestujesz, a w zamian nie otrzymasz absolutnie nic.

Jak odciąć najbardziej nieprzygotowanych mężczyzn, a jednocześnie zwiększyć ich wartość w oczach normalnych mężczyzn ?

Pierwszy sposób to trochę odłożyć seks. Nie przejmuj się inicjatywą, nie zgadzaj się na seks pierwszego dnia spotkania, ale lepiej wytrzymać co najmniej dwa tygodnie. Nie poddawaj się zbyt łatwo.

Jeśli mężczyzna nie jest gotowy, aby zająć się tobą nawet minimalnie i czekać co najmniej minimalny czas, to najwyraźniej nie jest to twoja opcja. Opisałem to szczegółowo w kilku rozdziałach w książce Jak zakochać się w człowieku na całe życie? albo nie biegnij za Człowiekiem, pozwól Mu biegać za tobą. “

I zrozum, że udzielam tej rady nie z żadnych aspektów moralnych. Pierwszym zadaniem tej rady jest odcięcie tą prostą czynnością mężczyzn, którzy nie są gotowi zainwestować choćby minimum w związek z kobietą. Drugim zadaniem nie jest obniżanie oceny kobiety w oczach mężczyzny.

Drugi sposób to zapytać mężczyznę o coś prostego dla niego (naprawdę prostego). Jednocześnie powiedz, że proszenie go jest dla ciebie wystarczająco ważne.

Например, можно попросить узнать расписание поездов, так как вы заняты. Или приготовить обед, когда вы не успеваете. Решить проблему с неработающим компьютером, краном (за ваши деньги, если необходимо, разумеется) и т.д. Даже не обязательно организовывать специально такую ситуацию. Пока человек живет, то у него периодически возникают ситуации, когда ему нужна чья-то несложная помощь.

Jeśli człowiek ciągle zapomina o twoich prostych prośbach, czyni je w połowie lub nawet mniej, albo w ogóle ich nie spełnia, wymyślając jakieś wymówki, to najprawdopodobniej jest to również człowiek całkowicie nieprzygotowany do wspólnego życia. Spędzanie czasu na reedukacji człowieka, który nie chce się reedukować i jest na najniższym poziomie dzieciństwa, a nieodpowiedzialność to syzyfowa praca (był tam przyjaciel o imieniu Syzyf. w dół, a Syzyf ponownie podniósł kamień setki razy).

Trzecim sposobem jest opóźnienie szacunku i przywiązania do mężczyzny. Nie musisz od razu zakochać się w mężczyźnie, albo przynajmniej mu tego pokazać. Mężczyźni tego nie lubią i nigdy tego nie docenią. Wręcz przeciwnie, nawet jeśli już uprawiasz seks, wcale nie oznacza to, że całkowicie cię pokonał. Twój szacunek i podziw nie powinny być zbyt niskie i łatwo dostępne.

Jak to zrobić? Nie mów zbyt szybko, że go kochasz. Okres 2-3 miesięcy jest całkiem normalny. Uważaj na pochwały i podziw. Oczywiście, drobnych pochwał nie trzeba zbyt długo trzymać dla siebie, ale nazwanie swojego człowieka „geniuszem” i patrzenie na niego jak na boga, ponieważ zrobił to, co każdy człowiek powinien zrobić, to za dużo. Zwróć uwagę, nie wzywam cię do krytyki, nie daj ci tego Bóg. Mówię tylko o tym, że nie trzeba od razu okazywać mężczyźnie swojej miłości i okazywać nadmiernego podziwu.

Nie trzeba być szczerym w pierwszych miesiącach z mężczyzną. Na twoją szczerość trzeba zapracować na to, że umie milczeć, umie docenić taką szczerość itp.

Nie musisz ciągle przejmować inicjatywy, ciągle dzwonić do siebie, umawiać się na spotkania itp.

Jeśli mężczyzna nadal cię podbija, pomimo tego, że nie zawsze jesteś dostępny, nie do końca szczery, nie jesteś w nim zakochany po uszy, podziwiasz go od wielu dni i nie okazujesz inicjatywy, zdał trzeci prosty test.

Te wskazówki są łatwe do zastosowania. I uwierz mi, że nie są trudne. Każdy mężczyzna, który choć trochę ceni swoją kobietę i jest gotowy na zbudowanie z nią relacji przynajmniej w dłuższej perspektywie, z łatwością zda takie „testy”.

Dalsze porady można zastosować dopiero po przejściu przez mężczyznę przynajmniej tych minimalnych testów. W przeciwnym razie nie jest to tylko poród syzyfowy, ale super-syzyf, co prowadzi do tego, że zintensyfikujesz swój związek, a teraz wydaje się, że szczyt jest bliski, gdy wszystko się cofa.

Przeczytaj kontynuację artykułu na stronie „Sunny Hands” tutaj.

Julia Wisniewski
Julia Wisniewski
Rate author