Jak usunąć zmarszczki na czole: 6 sprawdzonych sposobów

Zmarszczki na czole określane są mianem zmarszczek mimicznych, pojawiają się u każdego, tylko w różnym wieku, w zależności od stanu skóry. W tym artykule dowiesz się, jak usunąć zmarszczki na czole u kosmetyczki iw domu.

Zmarszczki czołowe są dwojakiego rodzaju: statyczne i dynamiczne. W pierwszym przypadku zmarszczka widoczna jest nawet w stanie spokoju, w drugim – tylko przy użyciu mięśni czoła. Metody korekty dla każdego przypadku będą inne.

1. Głębokie nawilżenie u kosmetyczki zmarszczek na czole

Statyczne zmarszczki na czole. Jeśli przyczyną powstawania zmarszczek na czole jest odwodnienie skóry, to konwencjonalne serum i kremy nie pomogą. W takim przypadku lepiej jest zwrócić się do technik wtrysku. Biorewitalizacja pomoże nawilżyć głębsze warstwy skóry właściwej i odbudować skórę. Aby osiągnąć efekt, będziesz musiał przejść 4-6 zabiegów w odstępach tygodniowych.

2. Peelingi i laserowe odnawianie powierzchni na zmarszczki na czole

Statyczne i dynamiczne zmarszczki na czole. Jeśli na czole jest wiele drobnych zmarszczek, które tworzą siateczkę, pomoże procedura peelingu chemicznego lub laserowego. To kontrolowane oparzenie poprawiające jakość skóry poprzez stymulację procesów jej samoregeneracji.

Istnieją różne stopnie narażenia na peelingi chemiczne lub laserowe. Lekarz wybiera odpowiedni dla każdego konkretnego przypadku. Przy głęboko kontrolowanym uszkodzeniu naskórka może być tak poważne, że tydzień lub dwa trzeba będzie spędzić na zwolnieniu lekarskim i starannie pielęgnować skórę. Dlatego lepiej wykonywać je na wakacjach, a nie przed ważnymi wydarzeniami.

Każdy zabieg złuszczający osłabia właściwości ochronne skóry i zwiększa ryzyko powstania pigmentacji. Dlatego lepiej odłożyć ich wizytę na późną jesień i wcześniej zaopatrzyć się w filtry przeciwsłoneczne – będą potrzebne, nawet jeśli za oknem będzie śnieżyca.

Jak usunąć zmarszczki na czole: 6 sprawdzonych sposobów

3. Serum i kremy z peptydami na zmarszczki na czole

Statyczne zmarszczki na czole. Istnieją peptydy, które nakładane miejscowo na skórę w postaci serum lub kremu rozluźniają mięśnie twarzy. Podobnie jak zastrzyki z toksyny botulinowej działają:

  • Argirelina (Acetyl Hexapeptide-8).
  • Snap 8 (oktapeptyd acetylowy-3).
  • Syn-ake.
  • Leufasil (Pentapeptyd-18).
  • Inilina (Acetyl Hexapeptide-30).

Połączenia te łatwo przechodzą przez górną warstwę skóry. Działając na impuls nerwowy spowalniają aktywność mięśni w miejscu aplikacji. Konieczne jest ciągłe stosowanie takich kosmetyków – występuje zespół odstawienia. Wszelkie kosmetyki działają tak długo, jak je nakładasz i prawie nie mają efektu kumulacji.

4. Masować stosując kosmetyki

Statyczne zmarszczki na czole. Ta metoda działa miejscowo stymulująco na skórę i najlepiej komponuje się z kosmetykami peptydowymi. Krem, maskę lub serum nałożyć grubą warstwą bezpośrednio na zmarszczkę. Okrężnymi ruchami palcami wcierać produkt do całkowitego wchłonięcia. Nie rozciągaj skóry – poruszaj się płynnie.

Jak usunąć zmarszczki na czole: 6 sprawdzonych sposobów

5. Mikroprądowa terapia zmarszczek na czole

Dynamiczne zmarszczki na czole. Obserwuj swoją aktywność mimiczną. Przyklej kawałek taśmy lub papeterii do czoła i chodź z nim przez chwilę. Zauważysz, jak często marszczysz czoło bez powodu. Spróbuj stopniowo odzwyczaić się od tego nawyku.

Jeśli trudno ci samodzielnie kontrolować ten proces, skorzystaj z terapii mikroprądowej. Wybierając określoną częstotliwość ekspozycji na urządzenie, lekarz może wpływać na aktywność mięśni twarzy. Przebieg zabiegów pomoże zredukować mimikę twarzy i opóźni pojawianie się dynamicznych zmarszczek czołowych. Mikroprądy nie mają wpływu na zmarszczki, które są widoczne w stanie spokoju.

Jak usunąć zmarszczki na czole: 6 sprawdzonych sposobów

6. Zastrzyki z toksyny botulinowej na zmarszczki na czole

Dynamiczne zmarszczki na czole. W Federacji Rosyjskiej zarejestrowanych jest kilka preparatów toksyny botulinowej. Mają nieco inny skład i dawkowanie, ale wszystkie zawierają ten sam składnik aktywny. Powierz wybór leku specjaliście i nie kieruj się tym, który został wstrzyknięty Twojemu przyjacielowi.

Lekarz wstrzykuje dawkę leku w czoło, skronie i grzbiet nosa. Toksyna blokuje komunikację nerwowo-mięśniową i przekazywanie impulsów podczas świadomego skurczu mięśni. Po dobraniu odpowiedniej dawki specjalista może pozostawić trochę ruchu na twarzy lub całkowicie przerwać pracę mięśnia czołowego. Jaki stopień korekcji jest optymalny – Ty i Twój lekarz musicie zdecydować podczas konsultacji. Działanie leku ustaje po 4-6 miesiącach.

Jak usunąć zmarszczki na czole: 6 sprawdzonych sposobów

7. Wypełnianie głębokich zmarszczek na czole wypełniaczami

Statyczne zmarszczki na czole. Zdarza się, że na czole powstały już głębokie linie zmarszczek, które są zauważalne nawet przy spokojnym stanie mięśni. Toksyna botulinowa, mikroprądy i kosmetyki nie mają na nie wpływu. Wypełnione są kwasem hialuronowym. Żel wstrzykuje się bezpośrednio w zmarszczkę, wypycha ją od wewnątrz. Kwas hialuronowy działa również miejscowo nawilżająco, ponieważ zatrzymuje dużą ilość wody w skórze właściwej. Ta metoda jest odpowiednia tylko dla grubej, porowatej skóry.

Julia Wisniewski
Julia Wisniewski
Rate author