Jak zostać duszą firmy?

Jakże często słyszymy takie wypowiedzi o konkretnej osobie – „No cóż, to tylko dusza firmy! To świetna zabawa z nim! Jeśli ON tam jest, impreza zakończy się sukcesem ”. A zdarza się też, że po imprezie firmowej czy wycieczce na łono natury z przyjaciółmi, współpracownikami pozostają słodkie i kwaśne wspomnienia, bo nie było osoby, która nadałaby ton świętom.

W końcu wszyscy ludzie są różni, każdy ma swoje zainteresowania. Kiedy bliscy przyjaciele zbierają się w małym gronie, wieczór zawsze mija w ciepłej, przyjaznej atmosferze i nie zastanawiasz się, co powiedzieć, jak poprawnie się zachować. Wszystko toczy się jak zwykle, ludzie się komunikują, dzielą wiadomościami, wrażeniami i nie ma miejsca na nudę.

Swoją drogą ciekawe pomysły na spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi znajdziecie w artykule „Ciekawa rozrywka w zimowe wieczory rozwesela i umacnia relacje” – polecam.

Ale … jeśli jest to wieczór, w którym gromadzi się duża liczba osób, tutaj lepiej przemyśleć scenariusz wakacji z wyprzedzeniem, ponieważ najczęściej dzieje się tak: wszyscy lubią jedzenie, ludzie rozpadają się w parach i komunikują się ze sobą. Czy to jest cel wakacji i imprezy firmowej?

Nie, w firmie musi być osoba, która nie pozwoli nikomu się nudzić i żeby wszyscy obecni czuli się „swobodnie” i uczestniczyli w rozmowie. Jest to szczególnie ważne, jeśli wśród zaproszonych są osoby, które się nie znają.

Jeśli więc chcesz spróbować wcielić się w lidera, prowodyra, duszę firmy, pierwszym krokiem jest poznanie gości. Zaocznie. Zapytaj sprawcę uroczystości, jacy to ludzie, co lubią, gdzie pracują. Wiedzieć, jakie tematy rozmów można poruszyć podczas uczty. Zgadzam się, miło jest, gdy są kompetentnie zainteresowani twoimi sprawami, są kompetentni w twojej okolicy, a nawet mogą doradzić coś rozsądnego. Często podczas takich znajomości dochodzi do bliskiej współpracy lub przyjaźni.

W takim przypadku bardzo przydatna jest sztuka komunikacji, jak mówią, wiszący język. Przyda się lektura artykułu „Retoryka – jak przekonać człowieka słowami”.

Należy od razu powiedzieć, że duszą firmy może być osoba wyzwolona, ​​towarzyska i pozytywna. Cóż, nie każdy może od razu podzielić się wiadomościami przy stole, zwłaszcza wśród nieznajomych. Ktoś czuje się nieswojo, ktoś nie wie, od czego zacząć. To jest twoje zadanie jako przywódców – nadać odpowiedni ton na wakacje. Zacznij opowiadać historię lub zaproponuj
znajomemu oryginalny toast . Idealnie będzie zbudowany w formie gry, tak aby każdy przedstawił się i opowiedział kilka słów o sobie, co go najlepiej charakteryzuje. Na przykład: „Nazywam się Vasya Ivanov, pracuję jako mechanik, ale kocham niebo i co tydzień skaczę ze spadochronem”. Wszystko. Nawiązano kontakt. Jest już temat do rozmowy, o którym możesz porozmawiać z tą osobą.

Jeśli jesteś osobą nieśmiałą, mało pewną siebie, to najpierw musisz podnieść samoocenę, pozbyć się uczucia nieśmiałości i sztywności. Najlepszy trening dla rozwoju pewności siebie napisał R. Kirranov w swojej książce „Jak nabrać  pewności siebie w 3 miesiące”.

Teraz, wiedząc kim on jest, twoim zadaniem jest rozpocząć rozmowę. Może z jakiejś historii lub zdarzenia z życia, a to nie powinien być tylko monolog. Zaangażuj gości w dyskusję. Zapytaj na przykład, ale ty, Marya Petrovna, pracujesz tam i na pewno ten temat jest ci bliski? Powiedz nam, co o tym myślisz … Tutaj Petr Sergeevich dołączy do reszty gości. Najważniejsze, że wszyscy są zainteresowani. Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek chciał omówić temat malowania balkonu w weekend. Ale aktualne pytania lub mało znane fakty, zabawne przypadki zainteresują wielu. Tak, musisz być polimerem, ale czego chciałeś? Dusza firmy jest nie tylko dla Ciebie!

Musisz więcej czytać, interesować się nowościami, być na bieżąco z różnymi tematami z różnych dziedzin, wtedy będziesz mógł prowadzić rozmowę w dowolnej firmie i ją rozpoczynać. Najważniejsze, żeby nie naciągać koca na siebie.

Powiem ci na przykładzie, jak to może być. Mam jednego przyjaciela, bardzo wykształconego, erudycyjnego młodego człowieka, z którym naprawdę ciekawie jest rozmawiać. Ale … znając jego jasność i wyjątkowość, uwielbia mówić o sobie. Tak, to są ciekawe historie, niektóre wywołują śmiech, jakieś szczere zainteresowanie. Można go słuchać długo, ale nie przez cały wieczór! Nadal są ludzie siedzący przy stole, którzy mają coś do powiedzenia o sobie. Mój przyjaciel czasami jest tak porwany przez swoje historie, że lubi być w centrum uwagi tak bardzo, że nie zauważa już, jak oczy obecnych wyszły na jaw i jakie są zawstydzające, ponieważ nie mają nawet czasu na wstawienie słów za strumień przemówienia. Nie możesz tego zrobić w ten sposób. Mów, mów, ale nie mów.

Jeszcze jedna wskazówka. Jeśli Twój rozmówca Twoim zdaniem się myli, nie baw się z nim pieniącym się w ustach, udowadniając coś przeciwnego. Nie jesteś na polu bitwy. Osoba po prostu wyraziła swoją opinię i ma do tego pełne prawo. Nie ma potrzeby debatowania przy stole, kto ma rację. Obecni raczej nie będą mili i zainteresowani tym, jak dwoje ludzi kwestionuje prawdę, przechodząc, nie daj Boże, z podniesionym tonem.

Spokojnie wysłuchaj uwag przeciwnika i powiedz, że każdy ma swoje zdanie na dany temat, Ty masz inne zdanie. A jeśli czujesz, że to nie koniec rozmowy, a kłótnia się szykuje, lepiej płynnie przejść do innego tematu rozmowy lub podnieść kieliszek do czegoś dobrego, aby odciągnąć rozmówcę od dalszych wyjaśnień.

Radzę też przeczytać artykuł „Nawyk kłótni niszczy życie”.

Czym jeszcze powinna być ta sama osoba, która sprawi, że spotkanie nie będzie nudnym wieczorem, ale radosnym i wesołym? Jak stać się centrum firmy?

Przede wszystkim on sam musi promieniować dobrem i radością. Uśmiech musi być na twojej twarzy. Ale nie próbuj odgrywać roli, bądź aktorem-aktorem. Nieszczery, fałszywy uśmiech jest natychmiast widoczny. Zaufanie do takiej osoby natychmiast znika.

Osoba powinna być także uprzejma, tolerancyjna wobec wad innych i poprawna. Jeśli któryś z gości wyrzuci bzdury przy stole, w żadnym wypadku nie powinien się z niego naśmiewać. Przetłumacz wszystko starannie w żart lub zmień temat.

Bądź uważny i komplementuj. Jest to bardzo przyjemne i przyjemne dla ludzi. Tylko oni powinni być obiektywni i nie powinni być pochlebstwami. Fałsz, jak już napisaliśmy, jest natychmiast widoczny.

Artykuł Rashida Kirranova „Najważniejsze jest nabrać pewności siebie” będzie bardzo istotny. W końcu, jak już pisałem, zamknięta, niepewna osoba nie może twierdzić, że jest duszą firmy.

Żarty i anegdoty również rozluźniają atmosferę. Musisz więc zapamiętać kilka zabawnych historii, aby móc je później pokazać podczas uczty.

Świąteczną atmosferę stworzą również plenerowe zabawy, konkursy i tańce. Czy dowiedziałeś się o gościach przed przyjściem na przyjęcie? Na pewno ktoś umie grać na gitarze, pokazywać sztuczki, czytać poezję, rysować, śpiewać. Pokaż swoje talenty i zaangażuj innych gości w ten proces. Niech każdy zabłyśnie czymś niezwykłym, czymś, co jest jego radością. Cóż, ci, którym brakuje kreatywności, mogą zająć honorowe miejsce wśród jury – to również zadanie odpowiedzialne.

Nie zapomnij o przygotowaniu małych promocji – nagród. Coś małego, ale przyjemnego, na przykład medalik kartonowy lub czekoladowy, lizak, pocztówka.

Duszą firmy może być osoba, dla której wszystko opisane powyżej jest rzeczą wspólną, rzeczy i działania są czymś oczywistym. Dla takiej osoby, aby być w centrum uwagi i włączać, jak mówią, tłum to nie praca, a hobby, więc nie ociera potu z czoła po zakończeniu imprezy, ale z przyjemnością wraca do domu, czując zastrzyk energii i pozytywne emocje.

Czy jesteś pewny swoich umiejętności? Powodzenia i nie zapominaj o samodoskonaleniu, bo świat nie stoi w miejscu, a stare historie mogą stracić na aktualności. Dowiedz się nowych rzeczy, podziel się nimi z innymi, a będziesz mile widzianym gościem na każdej imprezie.

Artykuł jest chroniony prawem autorskim i prawami pokrewnymi.W przypadku używania i przedruku materiału wymagany jest aktywny link do kobiecej strony sun-hands.ru!

Mila Alexandrova

Julia Wisniewski
Julia Wisniewski
Rate author