Jak zostać pewną siebie dziewczyną

To uczucie rośnie i rozwija się wraz z nami przez całe życie. Można go nie tylko skutecznie wzmocnić, ale także nieumyślnie stworzyć warunki do całkowitego zniszczenia. W dzisiejszym artykule postaramy się dowiedzieć, jak stać się silniejszą, bardziej zdecydowaną, pewną siebie dziewczyną / kobietą (porada psychologa) i nie tracić z czasem nabytych umiejętności.

Co to jest

Jest to osobista cecha człowieka, oparta na trzech podstawowych elementach.

 • Zachowanie. Jak jednostka demonstruje swoją siłę.
 • Uczucie. Jak czuje własną prawość i ocenia wpływ na innych.
 • Determinacja. Możliwość bezzwłocznego podejmowania ważnych decyzji.

Te wieloaspektowe przejawy są ściśle powiązane z poczuciem własnej wartości i temperamentem osobowości. Najczęstszą przyczyną niedostatecznej pewności siebie jest lęk przed nieznanym. Nigdy nie wiesz, co może nas czekać poza odległym zwrotem na ścieżce życia? Nie każdy jest w stanie otwarcie i odważnie spojrzeć w przyszłość.

Ale to wszystko nie oznacza, że ​​zbytnia pewność siebie jest dobra. Często jest obarczona znacznie większym niebezpieczeństwem. Wraz z nią takie negatywne cechy stają się nieodłączne od ludzi.

 • Nadmierna agresja. Przejawia się w niekontrolowany sposób zarówno w słowach, jak i czynach.
 • Infantylizm. Obojętność, którą nastolatki cierpią częściej niż inne kategorie.
 • Negatywizm. Rozmyślne wyniesienie się ponad innych to zły nawyk.

Jak to jest w psychologii stać się samowystarczalną, zrelaksowaną i pewną siebie kobietą lub dziewczyną? Oznacza to uzyskanie odporności na wpływ negatywnych emocji. Jego zdolność do komunikowania się z innymi zależy bezpośrednio od tego, jak skutecznie dana osoba chroni się przed strachem, oburzeniem lub niepokojem.

Powody niepewności

Z reguły źródeł tego uczucia należy szukać we wczesnym dzieciństwie. Przy najmniejszym przejawie aktywności i zainteresowania otaczającym światem, osoba zwykle słyszy okrzyki dorosłych: „Nie odchodź!”, „Nie możesz!”, „Nie dotykaj!” Tak łatwo i prosto u źródła niszczą pierwsze oznaki inicjatywy. Ale rodzice są szczęśliwi – ich dziecko stało się ciche i posłuszne zazdrości wszystkich.

Niepożądane zachowanie jest postrzegane przez niemowlęta i matki na bardzo różne sposoby. Dla niektórych jest to sposób, aby dowiedzieć się, co się dzieje wokół, dla innych nieposłuszeństwo, za które należy ukarać.

Dla większej obiektywności konieczne jest wyjaśnienie, że brak cenzury nie zawsze gwarantuje możliwość ustalenia, jak wzbudzić i zdobyć zaufanie do kobiety . Istnieje wiele innych powodów:

 • wychowanie w rodzinie;
 • cechy wrodzone;
 • strach przed niepewnością;
 • niska samo ocena;
 • podniecenie;
 • brak chęci celu;
 • konflikt z samym sobą;
 • osłabiona siła woli;
 • sprzeczności między zewnętrznymi a wewnętrznymi.

Tak, cechy wywołane przez biologię są prawie niezmienione, ale cechy społeczne są całkowicie w mocy człowieka. Każdy może je naprawić.

Struktura zaufania

Składa się z ukierunkowanych emocji, zdecydowania, siły przeżywanych uczuć. Z niekontrolowaną demonstracją negatywności komunikacja będzie trudna. Nikt nie chce być w pobliżu kogoś, kto nieustannie wyładowuje swój gniew na innych.

Strach i ciągły niepokój to silne środki odstraszające. Osoba jest nieśmiała, jej życiowa aktywność dąży do zera. Jak, zgodnie z radą psychologa, możesz nauczyć się być bardziej towarzyskim i poczuć się pewną siebie w pracy i życiu? 

Ludzie dzielą się na trzy kategorie w zależności od stopnia ich pewności siebie.

 • Zbyt pewny siebie, skłonny do agresji.
 • Decydujący. Chęć kontaktu z innymi i podwyższona emocjonalność to ich wyróżniki.
 • Nie mam pewności. Ci, którym brakuje emocji, spokojnie rezygnują z komunikacji i mają skłonność do negatywizmu.

Niepewność sugeruje dwa scenariusze. Osoba celowo odgradza się od trudności, próbuje się ukryć lub wpada w stan agresywny. W rzeczywistości istnieje trzeci sposób rozwiązania problemu – rozwiązywanie trudnych sytuacji za pomocą słów.

Psycholog Daria Milay

Co robić

Pierwszą rzeczą, jaką należy sobie uświadomić, jest to, że można zdobyć zaufanie. Oczywiście nie można wykluczyć wpływu cech wrodzonych, ale nie należy nimi usprawiedliwiać własnej słabości. Zgodnie z radą psychologów, jak stać się silniejszą, spokojną, towarzyską i pewną siebie dziewczyną , musisz działać, a nie czekać na cud.

Niepewność i strach

To jest być może źródło wszystkich problemów. Aby się go pozbyć, musisz zrozumieć, co dokładnie sprawia, że ​​się boisz. Wiedza o tym, z czym walczysz, zwiększa Twoje szanse na sukces. Przeanalizuj własne uczucia, skoncentruj się i zidentyfikuj złowrogą przyczynę. Uwierz mi, jak tylko to sobie wyobrazisz i zaprezentujesz w pełnym rozwoju, będzie wydawał się znacznie mniejszy i nie będzie stanowić tak znaczącego zagrożenia.

Jak nabrać pewności siebie i nie pamiętać negatywnych, niezdecydowanych

Niektórzy ludzie są bardzo uzależnieni od negatywnych doświadczeń życiowych. Dzień po dniu potwierdzają swoją nieadekwatność i nieumiejętność radzenia sobie z trudnościami, wyławiając ze świadomości negatywne wspomnienia. Ale nasz mózg starannie przechowuje nie tylko to, co złe, ale także dobre. Czy nie lepiej jest codziennie wychodzić na światło dzienne?

„Przechowywanie” obrazów z przeszłości wymaga specjalnego podejścia.

 • Nabierz nawyku skupiania się wyłącznie na pozytywach. Odtwórz je w głowie przed pójściem spać. Pamiętaj też o osiągnięciach innych ludzi, ciesz się z nich i poczytaj pozytywnie. W żadnym wypadku nie powinieneś zniżać się do porównania.
 • Przechodząc przez trudne sytuacje życiowe, wyjdź ze „skarbonki” tylko to, co pomoże Ci uporać się z nimi i zmotywować do aktywności.

Jak przywrócić kobiecie pewność siebie z punktu widzenia psychologii? Stanie się tak tylko wtedy, gdy odmówi skupienia się na porażce. W przeciwnym razie czeka ją błędne koło, z którego bardzo trudno jest uciec. Świadomość wymyka się, nadal pochłania negatywną energię iz czasem generalnie niemożliwe staje się znalezienie przynajmniej czegoś dobrego we wspomnieniach.

Brak poczucia bezpieczeństwa jako autodestrukcja

Absolutnie każdy z nas ma niesamowity talent, szczególny potencjał i wyjątkowe zdolności, które są nieodłączne tylko jemu. Jednak strach przed wyrażaniem siebie i aktywnym dążeniem do celu zamienia te wspaniałe cechy w pustą przestrzeń. Kiedy więc planujesz rozwiązać pewien problem, ale jednocześnie czujesz, że ogarnia Cię myśli, które zaprzeczają prawdopodobieństwu sukcesu, zaczynasz wątpić, a na końcu nawet nie zabierasz się do pracy.

Konsultacje w pełnym wymiarze godzin

Jakie są cechy i zalety konsultacji twarzą w twarz?

Aby wyjść z sytuacji zwycięzcy i zrozumieć, jak stać się bardzo zarozumiałą i atrakcyjną młodą dziewczyną , będziesz musiał zaangażować się w samorozwój. Musisz pokonać siebie, zniszczyć ścianę niezdecydowania, pozbyć się lęków i urazów.

Ćwiczenie „Trzy powody, by żyć”

Aby raz na zawsze pożegnać się z niepewnością, powinieneś opanować następującą metodę.

Codziennie rejestruj trzy udane sprawy, które udało Ci się ukończyć. Niech będą bardzo nieistotne, przypadkowe, których pierwotnie nie planowano. Zwróć uwagę nawet na małe rzeczy. Najważniejsze jest to, że te małe osiągnięcia są warunkiem wstępnym powstania wiary w siebie. W zależności od indywidualnego postrzegania świata przyczyny mogą być następujące.

 • „Żyję dla mojej rodziny i przyjaciół”.
 • „Chcę spełnić moje ukochane marzenie”.
 • „Moim celem jest cieszenie się wyjątkowymi chwilami”.

Tę listę należy czytać regularnie. Uwierz mi, stopniowo będzie więcej osiągnięć i zrozumiesz, jak być spokojną, odważną i pewną siebie dziewczyną.

Jak przestać bać się kontaktów społecznych

Tutaj ważne jest, aby zapewnić sobie instalację, że wszyscy wokół ciebie to także żyjący ludzie z własnym charakterem, zainteresowaniami, problemami. Przyjrzyj się im bliżej.

 • Ty i twój przeciwnik jesteście równie ważni, jesteście szanowani. Zapraszam do zadawania pytań, interesowania się szczegółami, wyrażania opinii. Rzeczywiście, bardzo często bariera powstaje z powodu podświadomego ustawienia innej osoby ponad resztą. Zwykle dzieje się tak podczas interakcji z władzami, rodzicami. Pamiętaj, poza relacją pracownik-menedżer, wszyscy są na tym samym poziomie.
 • Nie bierz do siebie niczego negatywnego. Jeśli nie jesteś niczego winny, nie powinieneś się martwić. Najprawdopodobniej przyczyna jest ukryta w kimś innym, być może w twoim rozmówcy.
 • Bądź uczciwy, bądź uczciwy. Nieuzasadnione poczucie winy niezmiennie prowadzi do samozniszczenia.

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby dowiedzieć się, jak budować pewność siebie.

Psychika podąża za ciałem

W psychologii istnieje takie pojęcie – „emocje wywołane siłą”. Na przykład, jeśli rozśmieszysz osobę, będzie się bawić z własnej woli. Aby przezwyciężyć niepewność, powinieneś:

 • za każdym razem, gdy spotykasz przyjaciół, ściskaj im ręce lub przytulaj;
 • pamiętaj, aby utrzymywać kontakt wzrokowy.

Stopniowo zauważysz, jak twoja świadomość zaczyna się wycofywać z prawdziwą determinacją. 

Ogólne zalecenia na każdy dzień

Codziennie walcz ze swoją słabością.

 • Uważaj na swoją postawę. Zawsze miej wyprostowane plecy, chodź z wyprostowanymi ramionami i nie opuszczaj głowy. Nie spiesz się, idź powoli. Tylko tak zachowują się pewne siebie dziewczyny. Nie uciekają, dumnie idą naprzód.
 • Pozostań w czołówce w każdym przypadku. Staraj się być zauważonym, uważnym, zaproszonym do aktywnej dyskusji. Tak, na początku nie będzie to łatwe, ale stopniowo sam zaczniesz być aktywny i dążyć do działania.
 • Nie lekceważ swoich zdolności. Rozpoznaj je i doceń siebie. W wolnym czasie zrób listę wszystkich swoich pozytywnych cech i umiejętności i regularnie ją powtarzaj.
 • Naucz się szczerze się uśmiechać. Z uśmiechem na twarzy znacznie łatwiej jest pokonać wszelkie trudności.
 • Zapraszam do spojrzenia w oczy rozmówcy. Próba odwrócenia wzroku może być postrzegana jako chęć kłamania.
 • Działaj, nie siedź spokojnie. Pokaż swój potencjał we wszystkich obszarach.

Weź te wskazówki, a możesz stać się bardziej pewną siebie dziewczyną 

Umiejętności pewnej osoby

Wszystkie kobiety muszą opanować te umiejętności:

 • trwałość;
 • umiejętność uczenia się na własnych błędach;
 • znaleźć kompromis w trudnych sytuacjach;
 • skup się na ważnych rzeczach;
 • spokojnie przyjmuj krytykę;
 • mów otwarcie o swoich brakach, słuchaj bez zbędnych emocji narzekań mężczyzn.

Zaufanie i sukces

Bardzo ważne jest, aby wierzyć w siebie na pewnym etapie swojego życia. To jedyny sposób, aby zyskać pewność siebie i determinację. Oczywiste jest, że nie można tego zrobić bez dobrego powodu. Aby to zrobić, musisz rozwinąć godność i przyzwyczaić się do właściwych działań w określonych sytuacjach. Aby odrzucić wątpliwości, przestudiuj znaki pewnej siebie kobiety lub dziewczyny na zdjęciu, jaka ona jest ? Chcesz być jak ona? 

Wskazówki psychologa dotyczące rozwijania dobrych cech u pewnych siebie ludzi

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na pytanie zadane w powyższym akapicie, to:

 • przestań cały czas użalać się nad sobą;
 • traktuj siebie z szacunkiem;
 • częściej obserwuj swój wygląd i uśmiechaj się;
 • dążyć do samorealizacji;
 • zdecyduj, co naprawdę chcesz robić, co sprawia ci przyjemność.

Instrukcja krok po kroku

Słuchanie rad ekspertów, czy nie, to osobista sprawa każdego. Wynik w dużej mierze zależy od powagi percepcji. Pamiętaj, pewność siebie kobiet nie jest w stanie rozwinąć się od zera, w stanie statycznym nic nie osiągniesz. Bardzo ważne jest szczegółowe zrozumienie zadania i odważne dążenie do jego rozwiązania. Należy to robić etapami, w przemyślany sposób.

 • Nagrywaj własne osiągnięcia i sukcesy. Zignoruj ​​tych, którzy mówią, że pisanie jest bez znaczenia. W końcu ludzie często zapominają o małych sukcesach, które mają miejsce w ich życiu. To absolutnie niemożliwe.
 • Spróbuj zwalczyć swój strach. Osiągnięcie pożądanego rezultatu oznacza ciągłe pokonywanie przeszkód na drodze do niego. Dopóki nie popełnisz wielu błędów i nie nauczysz się, jak samodzielnie je poprawiać, nie powinieneś liczyć na wygraną. Tylko doświadczenie, często trudne, pozwala nam osiągnąć transcendentalne wyżyny, do których tak bardzo dążymy.
 • Powiedz nie w porównaniu. Jak wyglądać i czuć się pewnie? Jest to niemożliwe, jeśli ciągle porównujesz się z innymi. Poczucie własnej wartości szybko spada.
 • Spokojnie przyjmuj porażki. Nie koncentrujcie się na nich zbytnio, nie czyńcie wiecznej męki sensem życia. Zagłębiając się w to, co negatywne dzień po dniu, omawiając najgorsze w swoim umyśle, nigdy nie odważysz się podjąć ważnej decyzji. Zrozum, że błędy i trudności to dużo dla każdego. Tylko ktoś pokonuje je z godnością, podczas gdy ktoś woli cierpieć w bezczynności. To zależy od Ciebie.
 • Krytyka nie zawsze jest korzystna. Sprawdzony przez psychologów. Tym, którym w młodym wieku ciągle się wyrzuca i krytykuje, znacznie trudniej jest przezwyciężyć strach przed zrobieniem czegoś złego w przyszłości. Skonfiguruj się do komunikowania się z wyjątkowo życzliwymi ludźmi, którzy nie zasypują Cię roszczeniami, niezadowoleniem ani nie wytykają Ci porażki bez powodu.
 • Pracuj nad swoim stylem mówienia. Mów powoli, wypowiadaj słowa, aby nie zostać źle zrozumianym. Zabierz głos i podziel się swoją opinią z innymi.
 • Nabierz nawyku komplementowania siebie. Jest to konieczne, aby każda kobieta zyskała pewność siebie . Ciągłe zachęcające myśli nie sprawią, że będziesz długo czekać na wynik. Sam poczujesz, jak od pochwały chcesz od razu zacząć nowe osiągnięcia.

Jak może pomóc psycholog Daria Milay?

Jeśli nie możesz samodzielnie poradzić sobie z pojawiającymi się trudnościami, zwróć się o pomoc do specjalisty. Zapisz się na konsultację, a Daria Milay pomoże Ci:

 • znacznie poprawić samoocenę;
 • przewidywać i przezwyciężyć proces samozniszczenia;
 • pokonać lęk przed nieznanym i poradzić sobie z depresją;
 • nastawić się na otwartość i aktywną komunikację z innymi;
 • zrozumieć, jak stać się pewnym siebie.

Więcej wskazówek 

Osoba zdecydowana ma poczucie humoru, wygląda prosto, nie ugina się pod psychicznym ciężarem okoliczności. Aby to osiągnąć, trzeba codziennie pokonywać liczne bariery i nieustannie pracować nad sobą. Zapoznaj się z kilkoma bardziej przydatnymi wskazówkami:

 • Żartuj i baw się dobrze. Pozytywne nastawienie przyciąga ludzi, którzy z pewnością będą chcieli je naładować. Komunikuj się swobodnie, bądź otwarty.
 • Nawiąż kontakt wzrokowy z osobą, z którą rozmawiasz. Odwrócenie wzroku z boku mówi o nieszczerości. Nikt nie lubi kłamstw, nie zapomnij
 • Jeśli ktoś wątpi w twoje umiejętności, nie reaguj przesadnie. Zrozum siebie, zastanów się, dlaczego tak myślą. Stopniowo trenuj, aby myśleć, że wszystko się ułoży, wszystko przezwyciężysz.

Podsumowując, przypomnijmy raz jeszcze, aby zrozumieć, jak nadać dziewczynie lub kobiecie pewny siebie wygląd i rozwinąć pewność siebie , nie można usiąść. Musisz działać, angażować się w samorozwój, doskonalić umiejętności i zaszczepiać dobre nawyki. Tylko w ten sposób osiągniesz imponujące rezultaty.

Julia Wisniewski
Julia Wisniewski
Rate author