Jak zrobić prezent własnymi rękami

Otrzymywanie prezentów to zawsze przyjemność. Zwłaszcza jeśli są przedstawiane z czystego serca. I nie w tradycyjne święta, ale nagle tak po prostu. Z chęcią zadowolenia osoby.

Miło jest też robić prezenty własnymi rękami. Kiedy widzisz, jak osoba raduje się z twojej teraźniejszości, a jego dusza staje się ciepła i wygodna, ponieważ był w stanie zadowolić bliskich lub przyjaciół.

Prawdziwego prezentu nie trzeba kupować w pośpiechu, aby zaznaczyć pole. Jego wybór powinien być zgodny z gustami i preferencjami osoby, dla której jest przeznaczony.

Teraz możesz kupić wszystko w sklepach. Ale … Te rzeczy są sprzedawane za pomocą przenośnika taśmowego i nie mogą być ekskluzywne, osobiste i indywidualne. Nie niosą takiego samego obciążenia semantycznego, jak prezenty, które możesz wykonać własnymi rękami. I tu nie chodzi o oszczędzanie pieniędzy. A faktem jest, że robiąc coś własnymi rękami, wkładamy w to część siebie, czyniąc teraźniejszość wyjątkową, niepowtarzalną. Takich, jakich nie ma nikt inny.

Więc co zrobić, aby zadowolić ukochaną osobę? Jak zrobić prezent własnymi rękami?

A co jeśli przedstawisz komuś kompozycję piasku ?! Na przykład kup mały okrągły szklany wazon. Ponadto w sklepach sprzedaje się teraz kolorowy piasek – różowy, niebieski, brązowy, pomarańczowy, zielony, czerwony… Teraz włączamy artystę w siebie i tworzymy. Tworzymy obraz z życzeniami. Na przykład pierwszą warstwę rozkładamy w wazonie z brązowym piaskiem – niech to będzie solidny fundament, na którym będzie stał dom osoby, dla której ten prezent jest przeznaczony.

Nawiasem mówiąc, możesz stworzyć komfort w domu własnymi rękami. A jak to zrobić, artykuł „Szczegóły, które tworzą przytulność w domu” pomoże Ci to rozgryźć.

Teraz wypełniamy drugą warstwę, niech będzie zielona – symbolizująca zielony ogród, który zostanie rozłożony w pobliżu przyszłego domu. Wszystkie rodzaje drzew i kwiatów. Rozcieńczyć zielony piasek czerwienią – to pyszne owoce rosnące na drzewach.

Teraz mały róż to miłość i miła atmosfera, która powinna panować w przytulnym domu.

Żółty to radość ze spotkania nowych przyjaciół, którzy będą obowiązkowymi gośćmi w tym domu.

Teraz kolej na niebieski piasek – niech dom będzie nad brzegiem morza, a szum fal ukoi, zainspiruje i zmotywuje do wyczynów.

Cóż, niebieski piasek to bezchmurne niebo nad głową. Żadnych kłótni, konfliktów i zmartwień.

Ułóż kompozycję piasku chaotycznie, pozwól kolorom mieszać się, tworząc rodzaj kolorowej abstrakcji. Podałem tylko przykład, jak to może być. Możesz wymyślić coś własnego, kierując się gustami i pragnieniami osoby, której chcesz podarować taki prezent.

Nawiasem mówiąc, taki prezent można dać na wesele. Co jeszcze podarować nowożeńcom w tak ważnym dla nich dniu, radzę przeczytać artykuł „Co podarować niebanalny prezent ślubny?”

A co jeśli podasz świecącą butelkę . Rodzaj magicznej lampy Alladyna, która spełnia życzenia? To oczywiście żart. Ale wyobraź sobie, jak zdziwiona będzie osoba, gdy podczas wręczania prezentu towarzyszysz mu również z bajką, że teraz, jak bohater baśni, możesz zdziałać cuda i spełnić swoje ukochane pragnienia. Dlaczego nie przerwać naszego poważnego życia jaskrawymi kolorami, choćby komiksowymi ?!

Najłatwiej to zrobić za pomocą wodoodpornych farb fluorescencyjnych, pędzla i pustej puszki lub butelki. Dokładnie umyj pojemnik i wytrzyj do sucha. Teraz pędzlem i farbami nakładamy pociągnięcia na wewnętrzną powierzchnię słoika. Niech będą wielokolorowe, o nieregularnym kształcie, dzięki czemu będą jeszcze ciekawsze i piękniejsze.

Po wyschnięciu farby słoik należy trzymać w świetle dziennym lub sztucznym, czyli płonącej lampie. Spowoduje to naładowanie farby światłem. Słoik będzie wyglądał bardzo efektownie w ciemności. Rodzaj magicznej lampy, która promieniuje twoim dobrym nastawieniem do tego, komu ją dasz.

Nawiasem mówiąc, jeśli jesteś zwolennikiem stylu orientalnego we wnętrzu, polecam przeczytanie artykułu o stylu orientalnym pod linkiem http://www.sun-hands.ru/21interer_v_vostochnom_stile.html

Odkąd zacząłem mówić o magicznych lampach, proponuję kolejną ciekawą opcję, jak własnoręcznie zrobić piękny żyrandol. Taki romantyczny abażur doskonale sprawdzi się np. Jako prezent na parapetówkę lub dla praktycznych przyjaciół, którzy uwielbiają dekorować swój dom.

Bardzo piękna rzecz – żyrandol z motylami ! Aby to zrobić, potrzebujemy: okrągłego klosza ze starej lampy z 2 kółkami; łańcuch ozdobny – są z reguły sprzedawane w sklepach ze sprzętem lub w działach dekoracji lub robótek ręcznych; aerozol ze srebrną farbą; srebrny drut; cienki marker; przezroczysty materiał z tworzywa sztucznego; szczypce i nożyczki.

Więc zacznijmy. Wypełnij stary abażur srebrną farbą w sprayu i pozostaw do wyschnięcia. Może to zająć nawet dzień. A gdy wysycha, wycinamy motyle z przezroczystego tworzywa sztucznego, uprzednio narysując kształt na powierzchni materiału, aby okazały się równe i piękne. Narysuj i wytnij tyle motyli, ile chcesz. Im więcej, tym piękniejszy będzie żyrandol. Niech niektóre motyle pozostaną przezroczyste, podczas gdy inne można pomalować tą samą srebrną farbą.

Aby przymocować je do klosza, odcinamy ozdobne łańcuszki w tym samym srebrnym kolorze o długości 10 centymetrów. Robimy mały otwór w skrzydle motyla, aby trzymać je razem z łańcuchem. Co więcej, za pomocą szczypiec można włożyć błyszczące koraliki w łańcuszki, dzięki czemu żyrandol będzie wyglądał jeszcze bardziej świątecznie. Za pomocą drutu przymocuj łańcuszki do motyli z jednej strony i do klosza z drugiej.

To wszystko! Żyrandol jest gotowy. Motyle będą trzepotać i zachwycać swoim wyglądem.

Nawiasem mówiąc, możesz odnowić swój związek w zaciszu własnego domu. Jak to zrobić, opisano szczegółowo w artykule http://www.sun-hands.ru/1otnoshenia_cherez_yut_v_dome.html

Pięknie i oryginalnie będzie wyglądać również pocztówka z dekoracyjną kompozycją z tymi samymi motylami. Można je kupić w sklepie w stanie gotowym. Sprzedawane są również biedronki, kwiaty, muszle. Włączamy wyobraźnię i przyklejamy figury tak, jak chcesz. Taka pocztówka na pewno nie zostanie wyrzucona jako niepotrzebny, zwykły karton z życzeniami. To jest twoje dzieło i zawsze jest przyjemne. Cóż, jeśli napiszesz również wiersz na cześć osoby, do której jest przeznaczona taka karta, prezent będzie podwójnie cenny! Możesz też prozować, najważniejsze jest to, że słowa pochodzą z serca – szczere i dotyczące konkretnej osoby.

Floraria są teraz bardzo modne – rośliny w akwarium. Można je również łatwo wykonać ręcznie. Kiedyś podarowałem podobny na urodziny mojej dziewczyny. Wiedząc, że uwielbia kwiaty w pomieszczeniach, nie chciała być banalna i po raz kolejny podarowała jej doniczkę z kwiatkiem.

Dlatego zdecydowałem się kupić małe okrągłe akwarium – w sklepach z pamiątkami jest ich teraz dużo. W dziale kwiatowym kupiłam ozdobną bambusową roślinę o jasnozielonych liściach. Dodano kolorowe szklane kamienie do akwarium. A wśród bambusów posadziłem ozdobnego sztucznego ptaka, którego też kupiłem w sklepie z pamiątkami. Okazało się całkiem urocze.

Możesz również zrobić taki prezent – zdjęcie na kamieniu . A nawet jeśli nie jesteś Picassem ani Aivazovsky, specjalne umiejętności nie są tutaj wymagane. Najważniejsze jest oryginalność. Na przykład odpoczywasz na morzu. Plaża jest pełna różnego rodzaju płaskich, gładkich kamyków. Nie bądź leniwy, weź parę dla siebie. Średni kształt, aby wygodnie malować pejzaż na jego powierzchni. Może to być morze z zachodzącym słońcem. Albo abstrakcja. A może pole kwiatów. Gdy farba wyschnie, pokryj kamień przezroczystym lakierem. Taki prezent może zająć szczególne miejsce na półce i zawsze cieszy oko.

Zgadzam się, każdy z nas ma jakąś ulubioną rzecz, którą z przyjemnością nosimy. Albo taki, który przywołuje miłe wspomnienia, ponieważ został kupiony w szczególnych okolicznościach lub podarowany przez kogoś bliskiego. Dlaczego nie zrobić czegoś takiego własnymi rękami? Nie musisz niczego szyć. Możesz po prostu kupić zwykłą koszulkę i zrobić na niej aplikację ze wstążek lub łańcuszków, koralików, cyrkonii – w zależności od gustu tej osoby.

T-shirt z aplikacjami będzie czymś oryginalnym, niepowtarzalnym, czego nie kupisz w sklepie.
Możesz wyhaftować lub ułożyć np. Imię osoby, której ją prezentujesz. Albo twoje hasło z nim, albo niezapomniana randka. Po założeniu czegoś takiego osoba z pewnością cię zapamięta.

Prezenty mogą również wpływać na relacje między mężczyzną a kobietą. Jak dokładnie dowiesz się czytając artykuł „Prezenty, jak wpływają na relację mężczyzny i kobiety”.

Ogólnie rzecz biorąc, zrobienie prezentu własnymi rękami nie jest takie trudne. Wszelkie improwizowane przedmioty, które wydają się zwyczajne z wyglądu, mogą przyjść na ratunek, ale to ty możesz nadać im nowy cel i nowe życie.

Bądź kreatywny, kreatywny i co najważniejsze, pomyśl o osobie, którą chcesz zadowolić. Pamiętaj o jego preferencjach, gustach. Pragnienia. Wtedy nie uderzysz palcem w niebo, ale prosto w dziesiątkę!

Julia Wisniewski
Julia Wisniewski
Rate author