Kosmetyki przeciwstarzeniowe. Jak zadbać o siebie po 30 roku życia?

Czasami ogląda się w telewizji młodych i obiecujących piosenkarzy i naprawdę widzi się dziewczyny, bezwarunkowo i bezwarunkowo piękne, ale po wyliczeniu ich wyczynów, które wykonują codziennie w imię młodości, pojawiają się wybuchowe melancholijne covery. Pomijając tę ​​ogólną melancholię, zawsze myślę, że nie żałuję ani trochę straconego czasu, a jednocześnie szczerze i całkiem profesjonalnie sympatyzuję z ich „młodością” zamienioną w pole bezwzględnej walki przeciwstarzeniowej. Bitwa, która ostatecznie i tak zostanie przegrana, aw przypadku śpiewaków dużo wcześniej niż u mnie … Mezoterapia co tydzień, biorewitalizacja 4-5 razy w roku, a nawet doświadczenie termoliftingu – to wszystko zostało już przekazane w ich niepełnej 20 , co oznacza, że ​​niewiele pozostaje dla wspaniałych i pełnych nadziei 40!

Piękno nieprzyzwoicie odmłodzone – fanatyzm ma jeszcze jeden aspekt – piękno – infantylizm. To wtedy trzydziestoletnie kobiety zalotnie odrzucają samoopiekę po 30 latach, a wszelkie kremy z napisem anti-age i serum są uznawane za siłę niszczącą. Nawilżenie skóry jest z pewnością podstawą każdej samoopieki po 30 roku życia, ale z czasem staje się niewystarczające. Nikt nie mówi o wypełniaczach zmarszczek. Jednak większość nowoczesnych produktów przeciwstarzeniowych ma na celu nie tyle zwalczanie już istniejących oznak starzenia, co zapobieganie i spowalnianie destrukcyjnych procesów.

To są dwie skrajności, ale chcę wiedzieć na pewno: kiedy współczesna kobieta powinna doświadczyć końca „niewinności” w opiece nad chorymi? Z jednej strony starzenie się to bardzo indywidualna historia. Ktoś w wieku 32 lat wygląda jak inny w wieku 45 lat. Prawa genetyki nie zostały anulowane. Oczywiście w przypadku przyśpieszonego rozwoju sytuacji konieczne jest stosowanie ciężkiej artylerii w postaci aktywnych kremów, serum i mezoterapii już w wieku trzydziestu lat. A po 30 latach musisz aktywnie dbać o siebie. Jednocześnie każdy, niezależnie od genetyki, ale biorąc pod uwagę słabą ekologię i ciągły stres już od 25 roku życia, potrzebuje codziennego nawilżenia i ochrony, wspomaganej środkami spowalniającymi procesy starzenia.

Po pierwsze, muszą zachować koloryt skóry – przesuszone, przerzedzone tkanki wolniej wracają do pierwotnego stanu po działaniu mimicznym, co oznacza, że ​​są bardziej podatne na powstawanie zmarszczek. Po drugie, kremy i serum na noc, które zachowują i przedłużają młodość skóry, są po prostu zobowiązane do odbudowy dziennych uszkodzeń i ciągłego utrzymywania własnych zasobów skóry w dobrej kondycji. I wreszcie, zdecydowanie zachęca się do obecności w formule przeciwutleniaczy, a także kompleksów, które zapobiegają szkodliwym skutkom glikacji i procesów oksydacyjnych. Ale leki, które obiecują wygładzić nawet głębokie zmarszczki i obiecują efekt botoksu, a także te, które aktywnie działają na rzecz ożywienia wyraźnego owalu twarzy, mogą poczekać, aż to możliwe.

Krótko mówiąc, dzisiejsza kosmetologia przeciwstarzeniowa w ponad połowie koncentruje się na środkach zapobiegawczych, których nie należy lekceważyć ani nadużywać.

Pamiętam, jak w czasie mojego rozwoju kosmetycznego moja mama, przeglądając słoiki w mojej łazience, była przerażona, widząc tam krem ​​na pierwsze zmarszczki. Ile miała emocji: „Chcesz posprzątać pokój, zanim się zabrudzi!” Na co wtedy odpowiedziałem w podobnym stylu: „Nie, zanim się zbyt zabrudzi”. Jednym słowem, co za różnica! A jednak plan pierwszej bitwy ułożyło się w mojej głowie przez niepełne 25 lat, więc jak zadbać o siebie po 30 latach, plan działania:

Regularnie oczyszczam skórę, dwa razy w tygodniu wykonuję głęboki peeling i taką samą ilość maseczek, rano i wieczorem krem ​​nawilżający – krem ​​na pierwsze oznaki starzenia. Po 27 latach na tej liście znajdują się serum, a po trzydziestu konieczne jest włączenie kursu masażu. Wtedy oczywiście przyjdzie czas na mezoterapię i botoks. Ale myślę, że dzięki rozsądnemu przewidywaniu, nadejdzie bardzo szybko i bardzo dobrze!

Pomysł zostania syntetyczną dziewczyną o dorosłym, doświadczonym spojrzeniu, ale desperacko trzymającej się gładkiej skóry, wydaje mi się dziś co najmniej nieciekawy. Ale plan wejścia w każdy wiek z godnością i pięknem, w każdy nowy etap życia, wydaje mi się całkiem rozsądny i bardzo atrakcyjny. To prawda, pojawia się nowe pytanie: jak młody możesz być, nie wyglądając zbyt młodo? Wierz lub nie, ale współczesne możliwości zmieniły tę utopię w poważny problem.

W jakim wieku pojawia się potrzeba kosmetyków pielęgnacyjnych i przeciwstarzeniowych?

Odpowiedź jest tutaj jednoznaczna – po 25 latach trzeba zacząć samo pielęgnację przeciwdziałającą efektom starzenia. Energia witalna ciała zaczyna spadać, a skóra reaguje jako pierwsza: stopniowo staje się mniej elastyczna i elastyczna. Kosmetyki przeciwstarzeniowe mają za zadanie zapobiegać tym zmianom lub, jak mawiają współczesne modne firmy kosmetyczne – kosmetyki anti-age.

Jednak sama skóra jeszcze się nie starzeje. Ale wewnątrzkomórkowe procesy naprawcze są zakłócone, w mniejszej ilości powstaje sekret nawilżający, w wyniku czego pojawia się suchość i uczucie ściągnięcia. Zmniejsza się również zdolność komórek do regeneracji, co negatywnie wpływa na koloryt i elastyczność skóry.

Kosmetyki pielęgnacyjne i przeciwstarzeniowe pomagają z tym wszystkim walczyć. Zawiera kosmetyki, które stymulują syntezę kolagenu, działają nawilżająco, odnawiająco i leczniczo.

Jeśli zaczynasz stosować kosmetyki przeciwstarzeniowe, staraj się używać produktów odpowiednich dla Twojej kategorii wiekowej. Oznacza to, że jeśli zacząłeś dbać o siebie po 30 latach, zobaczysz łagodniejszy schemat niż w wieku dorosłym. Wynika to z faktu, że młode ciało jest w stanie utrzymać samą skórę w dobrej kondycji. Jeśli zaczniesz używać bardziej „dorosłych” kosmetyków, skóra przestanie walczyć ze starzeniem się iz czasem będziesz musiał przestawić się na bardziej aktywne produkty.

Istnieją kosmetyki zawierające komórki embrionalne. Ale nie zaleca się używania go do 30 roku życia. Konieczne jest upewnienie się, że ekstrakt zarodkowy jest zawarty w ilości nie większej niż 9%.

Kolagen i łożysko jako składniki aktywne

Głównymi produktami dostępnymi w kosmetykach przeciwstarzeniowych są maski i kremy kolagenowe, łożyskowe oraz kolagenowo-łożyskowe. Ich obszar zastosowania jest dość szeroki: twarz, dekolt, okolice oczu. W zależności od swoich właściwości są przeznaczone dla różnych typów skóry i grup wiekowych.

Maski kolagenowe można nakładać nieco wcześniej niż kremy – w wieku 20-25 lat. Ich działanie polega na pobudzeniu produkcji kolagenu przez skórę. Maski zawierające łożysko owcze najlepiej stosować w wieku 25-30 lat. Zawarte w łożysku specjalne białko wpływa korzystnie na regenerację komórek warstwy rogowej naskórka, odnawiając tym samym skórę i zapobiegając głębokiemu wnikaniu oznak starzenia. Maski z jednoczesną zawartością kolagenu i łożyska owczego, które stosuje się w pielęgnacji ciała po 30 latach, zawierają również serum bogate w koenzym Q10.

Kiedy zaczynasz używać kosmetyków przeciwstarzeniowych, nie zapominaj, że kurs dłuższy niż 2-3 miesiące jest niewłaściwy. A potem ważne jest, aby wrócić do pielęgnacji zwykłymi kosmetykami. Zimą najlepszym wyborem są gęste kremy odmładzające. A bliżej lata możesz przejść na balsamy i żele.

Są kosmetyki, które mogą natychmiastowo odmłodzić Twoją skórę, nadać jej świeżości i blasku. To produkty przeciwstarzeniowe oparte na odblaskowych polimerach, które są w stanie odbijać światło, wypełniając zmarszczki. Wizualnie wydaje się, że skóra jest ponownie wygładzona, stała się gładka i elastyczna. Ale niestety to tylko złudzenie optyczne. Gdy tylko substancje zostaną wchłonięte, zmarszczki pojawiają się ponownie. Ale to narzędzie jest niezbędne, gdy musisz w jak najkrótszym czasie doprowadzić się do reprezentacyjnej formy. Ponadto produkty te nadal działają nawilżająco i odmładzająco na skórę.

Są kobiety, które pomimo tego, że ich wiek i stan skóry zdecydowanie mówią o potrzebie programu przeciwstarzeniowego, boją się go rozpocząć. Swoją odmowę motywują faktem, że jeśli zaczniesz stosować takie kosmetyki, skóra szybko się do tego przyzwyczai, a fundusze przestaną działać, prowadząc tylko do najgorszego rezultatu. To nieporozumienie, ponieważ wszystkie programy są tworzone przez specjalistów i są starannie wyważone. Ponadto, jeśli jeden program jest nieskuteczny, zawsze możesz go zmienić na inny. I oczywiście nie pochlebiaj sobie, ponieważ każda pielęgnacja przeciwstarzeniowa i wszelkie kosmetyki przeciwstarzeniowe tylko opóźniają proces nieubłaganej starości.

Wybór środka przeciwstarzeniowego

Przed wyborem produktu przeciwstarzeniowego należy skonsultować się ze specjalistą. Decydując się na kierowanie się postawioną diagnozą, a nie tylko swoim wiekiem. W tym przypadku diagnoza oznacza określenie rodzaju skóry i ewentualnych powiązanych problemów.

Starzenie się to proces wieloczynnikowy. Jest to spowodowane nie tylko zbliżającym się wiekiem, ale także innymi czynnikami: paleniem tytoniu, stresem, niezdrową dietą (o zdrowym odżywianiu czytaj tutaj ), długotrwałym przebywaniem na słońcu, nieprzestrzeganiem reżimu i oczywiście chorobami samego organizmu. Wszystko to może prowadzić do różnicy między wiekiem biologicznym a wiekiem paszportowym. Kiedy kobieta nie dba o swoje zdrowie, doświadcza częstego stresu, pali, jej organizm znacznie szybciej się wyczerpuje, tracąc w ten sposób młodość. A skóra jest pierwszym organem, który reaguje na takie zmiany. Dlatego, jeśli kobieta, przeciwnie, dba o siebie, uprawia sport, dobrze je, wtedy będzie wyglądać młodziej niż postać w jej paszporcie. A jak pozbyć się stresu, przeczytaj artykułJak pozbyć się stresu .

Dlatego, gdy skóra zaczyna blaknąć, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na swój styl życia. A jeśli jest daleki od zdrowia, należy rozpocząć od niego korektę. W przeciwnym razie nawet w wieku 25 lat możesz potrzebować kosmetyków skierowanych do kobiet po 40 roku życia. Przecież pierwszym zadaniem kosmetyków przeciwstarzeniowych jest rozwiązanie problemów, które w tej chwili występują.

Diagnoza i dobór kosmetyków to sprawa specjalisty, dermatologa. Jeśli nie masz do niego dostępu, powinieneś przynajmniej skonsultować się ze sprzedawcą lub farmaceutą. Wybierając kosmetyki przeciwstarzeniowe, staraj się brać produkty, które już się sprawdziły i są zarejestrowane w co najmniej kilku krajach. Ponieważ w różnych regionach wymagania dotyczące bezpieczeństwa i certyfikacji leków mogą się różnić.

Wszystkie dziewczyny i kobiety muszą wiedzieć, że jakikolwiek środek przeciwstarzeniowy, nawet najnowszej generacji, nie jest bynajmniej bajecznym „odmładzającym jabłkiem”. Efekty nawet najwyższej jakości produktów przeciwstarzeniowych będą umiarkowane. Ale pod warunkiem regularnego stosowania kosmetyków przeciwstarzeniowych i higieny osobistej po 30 roku życia całkiem możliwe jest zapobieganie pojawianiu się nowych zmarszczek i pierwszym oznakom starzenia. Dlatego warto stosować dobre kosmetyki przeciwstarzeniowe, nawet jeśli nie masz jeszcze żadnych problemów ze skórą. Wtedy możesz być naprawdę dumny ze swojej skóry w miarę starzenia się i nie żałować marnowania czasu. Bądź młody i przeczytaj kontynuację artykułu o pielęgnacji skóry twarzy po 30 roku życia tutaj!

Artykuł jest chroniony prawem autorskim i prawami pokrewnymi.W przypadku używania i przedruku materiału wymagany jest aktywny link do kobiecej strony sun-hands.ru!

Evgeniya Tsvetkova

Julia Wisniewski
Julia Wisniewski
Rate author