Laminowanie włosów: konsekwencje, recenzje, co jest przydatne, zdjęcia

Laminowanie włosów to już dość popularny zabieg pielęgnacyjny oferowany w nowoczesnych gabinetach kosmetycznych. Pomimo rad mistrzów niektórzy wolą wykonywać to samodzielnie w domu. Konsekwencje układania warstw włosów przez laika mogą negatywnie wpłynąć na włosy lub nie przynieść żadnego rezultatu.

Co to jest laminowanie włosów

Laminowanie to nałożenie na włosy specjalnej kompozycji, która otacza je rodzajem filmu. Oprócz niewątpliwej ochrony przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi, kosmetyk ma pewne działanie lecznicze. Zabieg pomaga zachować kolor po farbowaniu, a także wyprostować naturalnie niegrzeczne kręcone loki.

Laminowanie medyczne włosów można z grubsza podzielić na dwa rodzaje:

 1. Przezroczysty, w którym na loki nakładana jest zwykła kompozycja bez koloru.
 2. Kolorowy. Jest to siedmiostopniowa metoda tonizująca.

Nawiasem mówiąc, laminowanie może być również dwojakiego rodzaju:

 1. Metoda zimna charakteryzuje się długim czasem wykonania, ale nie wymaga od mistrza żadnego działania poza nałożeniem kompozycji na włosy.
 2. Ciepło – trwa 40-60 minut, do uzyskania efektu rozgrzewającego używana jest suszarka do włosów. Ta opcja jest najczęściej stosowana w salonach, ponieważ nie zajmuje dużo czasu.

Laminowanie włosów: konsekwencje, recenzje, co jest przydatne, zdjęcia

Na życzenie klienta kapitan może przeprowadzić laminację na zimno
Uwaga! Średni czas trwania zabiegu to 1-2 godziny.

Dlaczego laminowanie włosów jest przydatne?

Laminowanie włosów to zabieg, który pozytywnie wpływa na loki. Kompozycja stosowana przez profesjonalnych rzemieślników zawiera wyłącznie naturalne składniki pielęgnujące włosy.

Pozytywny efekt laminowania włosów wynika z następujących zalet zabiegu:

 1. Ochrona przed szkodliwym wpływem środowiska. Obejmuje to nie tylko warunki atmosferyczne (mróz, upał), ale także stosowanie różnych kosmetyków i urządzeń elektrycznych do stylizacji.
 2. Zdolność do zachowania koloru przez długi czas po zabarwieniu, ponieważ kompozycja laminująca „uszczelnia” pigment, zapobiegając jego przedwczesnemu zmywaniu.
 3. Laminowanie zapewnia wyjątkową pielęgnację włosów. Zabieg zapobiega ich łamliwości i pojawianiu się rozdwajających się końcówek, które mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Kompozycja nałożona podczas laminacji wypełnia włosy od wewnątrz, tworząc keratynowy film ochronny.
 4. Stworzenie dodatkowej objętości. Substancje w składzie produktu do zabiegu zagęszczają włosy, nadają wizualną gęstość bez użycia szkodliwych sprayów i lakierów do stylizacji.
 5. Loki stają się błyszczące. To nie przypadek, że zabieg ma swoją nazwę, ponieważ jego efektem jest efekt zbliżony do laminowania papieru.
Uwaga! Zabieg pomoże utrwalić wynik uzyskany przy stosowaniu maseczek medycznych lub balsamów, jeśli zostanie przeprowadzony bezpośrednio po ich zastosowaniu.

Laminowanie włosów: konsekwencje, recenzje, co jest przydatne, zdjęcia

Nie da się uszkodzić loków przez laminowanie włosów – nie „pobiorą” z kompozycji więcej składników odżywczych, niż potrzebują

Czy laminowanie włosów jest niebezpieczne?

Pomimo niewątpliwych zalet laminowania włosów, sądząc po recenzjach profesjonalnych mistrzów, procedura złej jakości może spowodować uszkodzenie loków. Negatywne konsekwencje często pojawiają się, gdy próbujesz wykonać taką opiekę samodzielnie w domu.

Negatywne strony laminowania:

 1. Film ochronny uzyskany w wyniku niewłaściwego nałożenia kompozycji powoduje głód tlenu w lokach.
 2. Zagęszczenie sprawia, że ​​włosy stają się ciężkie, co może prowadzić do ich wypadania.
 3. Powstały film zaburza równowagę wodną. Brak dostatecznej wilgoci może prowadzić do wysuszenia, kruchości i matowego koloru.
Ważny! Zabieg wskazany jest tylko do włosów zniszczonych. Na zdrowych lokach efekt będzie niewidoczny.

Przeciwwskazania do laminowania włosów

Aby laminowanie nie przyniosło negatywnych konsekwencji, należy wziąć pod uwagę pewne przeciwwskazania:

 • suche, cienkie włosy z natury;
 • łysienie spowodowane chorobami wewnętrznymi;
 • długie włosy;
 • obecność chorób skóry głowy;
 • rany i otarcia skóry.

Laminowanie włosów: konsekwencje, recenzje, co jest przydatne, zdjęcia

Masa do laminowania może powodować reakcje alergiczne, zaleca się wykonanie wstępnego testu wrażliwości skóry

Jak przebiega procedura

Nowoczesne salony kosmetyczne zwykle używają technologii aplikacji na gorąco do przywracania loków. Skróci czas i da szybki efekt.

Procedura obejmuje następujące kroki:

 1. Oczyszczanie . Na tym etapie mistrz przeprowadza wysokiej jakości oczyszczanie włosów, aby uzyskać najlepszy efekt kompozycji. Odbywa się to za pomocą specjalnego szamponu, który wnika głęboko w loki, zmywając wszystkie zanieczyszczenia. Możesz użyć zwykłego produktu, który pasuje do Twojego rodzaju włosów.
  Laminowanie włosów: konsekwencje, recenzje, co jest przydatne, zdjęcia
 2. Faza gorąca . Etap odbywa się dopiero po całkowitym wyschnięciu loków. Mistrz stosuje specjalną kompozycję o właściwościach regeneracyjnych. Otwiera łuski włosów i wypełnia powstałe między nimi szczeliny. Głowę przykrywa się specjalną czapeczką lub ręcznikiem rozgrzewającym, co zapewni najlepszy efekt odżywczej kompozycji. Dodatkowo należy go podgrzać ciepłym strumieniem suszarki do włosów. Procedura trwa około 15 minut.
 3. Aplikacja oleju . Jeden z najważniejszych etapów, podczas którego włosy są pokrywane specjalnym roztworem i boosterem, który zwiększa szybkość wnikania składników odżywczych. Na tym etapie przeprowadza się natychmiastową odbudowę odciętych końców.
  Laminowanie włosów: konsekwencje, recenzje, co jest przydatne, zdjęcia
 4. Faza zimna . Konieczne jest zamknięcie łusek włosów środkiem regenerującym. Etap trwa około pięciu minut.
 5. Faza laminowania . To zabieg na loki kompozycją wyrównującą strukturę włosów. To dzięki niemu uzyskuje się zauważalny połysk i jedwabistość włosów. Czas fazy zależy od zastosowanego środka.

Ostatnim etapem zabiegu jest zwykłe umycie włosów szamponem, a następnie wysuszenie i delikatna stylizacja.

Ważny! Nie używaj agresywnych produktów do stylizacji, ponieważ zniweczy to wszelkie wysiłki związane z odbudową włosów.

Jak często możesz to zrobić

Procedura laminowania przewiduje wielokrotne aplikacje, ponadto efekt może nie być zbyt zauważalny za pierwszym razem. Jednak nie zaleca się robienia tego często. Przeciętna przerwa to 2-3 tygodnie.

Fryzjerzy nie nakładają ścisłych ograniczeń na liczbę dozwolonych procedur laminowania. Pod warunkiem zachowania prawidłowego odstępu między nimi, taką opiekę można prowadzić bez ograniczeń przez cały rok. Nie będzie przesycenia włosów substancjami odżywczymi. Jest to szczególnie przydatne do laminowania jesienią lub wiosną, ale przerwy między sesjami krótsze niż dwa tygodnie są szkodliwe.

Wniosek

Konsekwencje laminowania włosów są zwykle pozytywne, pod warunkiem, że zabieg wykonywany jest przy użyciu profesjonalnych preparatów przez wykwalifikowanego mistrza. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę możliwe przeciwwskazania i potencjalne szkody wynikające z takiej pielęgnacji loków.

Julia Wisniewski
Julia Wisniewski
Rate author