Mężczyzna jest leniwy, co robić? Jak powstrzymać kobietę przed ciągnięciem wszystkiego na siebie?

Ten artykuł jest kontynuacją artykułu „Nie ciągnij człowieka, nie jesteś koniem pociągowym”.

Tak więc w pierwszej części opisałem szczegółowo jeden z głównych sposobów, w jaki powoli kobieta z dziewczyny ściganej przez mężczyznę zamienia się w prawdziwego konia pociągowego. A ten „koń pociągowy” ciągnie wszystko na siebie i za to człowiek nie jest wdzięczny. Mężczyzna jest kompletnie leniwy, nie pomaga kobiecie w domu, nie podejmuje decyzji, a ponadto ta rola kobiety niekiedy pogarsza relacje z mężczyzną.

Jeśli mężczyzna widzi w kobiecie „konia”, który wszystko na siebie ciągnie, to czasami może nawet bać się takiej kobiety, szacunku dla jej siły, ale nie jest to bynajmniej miłość romantyczna. (nie zawsze można się bać i szanować).

Przejdźmy trochę do przyczyn, które powodują takie zachowanie i pokrótce algorytm wyjścia z sytuacji. Rozumiemy, dlaczego mężczyzna był leniwy i co z tym zrobić? W tym artykule opiszę metody, dzięki którym kobieta przestanie ciągnąć wszystko na siebie.

Pierwszy. Już zaczniesz cenić siebie i swoje życie .

Tutaj dziewczyna zaczyna coś robić dla mężczyzny lub dla mężczyzny. Najpierw są to zbędne informacje, potem zbędne myśli o człowieku, a potem same niepotrzebne działania. Skąd to pochodzi? W pierwszej części szczegółowo o tym pisałem, czytaj TUTAJ .

Jeśli nie zagłębisz się w to głęboko, dziewczyna świadomie lub nie wierzy, że życie mężczyzny jest ważniejsze, ciekawsze i cenniejsze niż jej własne .

Gdyby było inaczej, to dziewczyna oczywiście słuchałaby mężczyzny i jego problemów, ale nie odebrałaby tej informacji jako czegoś, na co musi zdecydować, pomóc mężczyźnie, a nawet przesłuchać. (Oczywiście brak słuchania człowieka to za dużo lub nadmierny egoizm).

Gdyby było inaczej, to dziewczyna nie angażowałaby się w życie mężczyzny (nawet jeśli na początku z myślą, że gdzieś ktoś z nim niesprawiedliwie działał itp.), A gdyby mężczyzna zapytał ją i rozważył świadomie autorytatywna w jakiejś sprawie, może więc udzieliła rady. (jeden lub dwa razy, nie uderzając twojego rozwiązania)

Ogólnie okazuje się, że dla dziewczyny życie mężczyzny jest jak film lub gra komputerowa, w której wszystko jest o wiele ciekawsze niż w jej prawdziwym życiu. W końcu możesz wyhodować odnoszącego sukcesy biznesmena ze zwykłego dziecka, uratować cię od alkoholizmu, wychować inicjatywę itp. A co z życiem prostej dziewczyny? Nuda!

Aby przeformułować, dziewczyna po prostu nie ceni siebie. Nie docenia tego, co ma. Nie ceni i nie uważa swojego życia, swojego rozwoju za ważny i interesujący .

W przeciwnym razie po prostu nie miałaby czasu, aby zrozumieć zbyt wiele z życia mężczyzny. Jeśli chcesz zacząć doceniać siebie i dbać o swoje życie, polecam książkę Anastasii Guy Jak zmienić los i rozpocząć nowe życie.

I takie kobiety muszą przez kilka miesięcy nieustannie przypominać sobie, że życie jej mężczyzny (męża i innych ludzi w ogóle) nie może być ciekawsze niż jej własne.

Nawet jeśli wydaje się, że tak nie jest. Nawet jeśli człowiek łapie krokodyle i rekiny, aw wolnym czasie leci na księżyc, to i tak nie może być bardziej interesujące niż własne życie.

Musisz zrozumieć, że jeśli uważasz, że czyjeś życie jest ważniejsze niż twoje, to jest to złe i prędzej czy później doprowadzi do zniszczenia twojego życia.

To to samo, co oglądanie programów telewizyjnych przez lata lub granie w gry komputerowe i myślenie, że to ciekawe życie, ale w domu wcale nie jest interesujące.

Ale tam (z mężczyzną lub w filmie, to nie ma znaczenia) czyjeś życie i często wymyślane na wiele sposobów. A twoje życie jest twoim życiem.

Wszystko, co zrobiłeś dla siebie, czasami poprawi jakość twojego życia. Nie ma znaczenia, czy skupisz się na wyglądzie, pracy czy zrozumieniu męskiej psychologii. (nie tylko i nie tyle konkretny człowiek, ale w zasadzie wszyscy)

Musisz więc spróbować docenić siebie i swoje życie. Musisz okresowo przypominać sobie, że najciekawszą rzeczą na świecie jest zmiana swojego życia . Może nie masz w życiu polowań na krokodyle ani podróży kosmicznych, ale to jest twoje życie, a nie mężczyźni. (a nawet dzieci)

Zwrot z tego, co inwestujesz w siebie lub w mężczyznę, jest nieporównywalny. Wkład w życie mężczyzny, który przynosi korzyści w związku z nim, nie jest zbyt duży. Wtedy powrotu jest coraz mniej, a potem wysiłki dość szybko zaczynają prowadzić do tego, że związek tylko się pogarsza.

Jeśli poświęcisz czas i wysiłek na swoje życie, jakość Twojego życia znacznie się poprawi. Jeśli zainwestujesz w zrozumienie mężczyzn, będziesz miał z nimi wspaniałe relacje. (Inwestowanie w siebie, aby zadowolić mężczyzn, a nie mężczyznę. Chodzenie na siłownię przez rok to inwestowanie w siebie. Ciągłe kopanie mężczyzny na siłownię to inwestowanie w mężczyznę).

I tutaj chcę ci przypomnieć o cienkiej linii. Trzeba coś zrobić dla mężczyzny, a czasami trzeba dużo zrobić. Ale musisz pomóc człowiekowi, a nie tak, jakby – to ty. Na przykładzie z pierwszej części widać wyraźnie, że dziewczyna nie tyle pomaga, ile martwi się o te sprawy, które w istocie jej nie dotyczą.

Druga. Przestań robić to, o co mężczyzna cię nie prosił .

Na razie na tym etapie proponuję nie zmieniać swojego zachowania zbyt gwałtownie. Jest to pełne niepotrzebnych wybuchów emocji. Zacznij od nie robienia tego, o co nie proszono bezpośrednio.

Zapytałem bezpośrednio – to oczywiście przede wszystkim podszedłem i zapytałem. Tutaj wszystko jest stosunkowo proste. Albo to robisz, albo nie.

Ale czasami jest to ukryta prośba mężczyzny. To tutaj bardzo często zdarzają się awarie.

M. – „Jestem dziś taka zmęczona pracą. Pracował 4 godziny więcej. Potem zaklął, potem spadł deszcz i na końcu nikt nie przyszedł … “

To zdanie jest oczywiście prośbą, choć ukrytą. Jako minimum mężczyzna prosi o współczucie i prośbę mężczyzny o wysłuchanie mężczyzny.

W kontekście związku może to być wszystko. Od drinka po obfity obiad lub seks.

Pierwszą rzeczą, do której musisz się przyzwyczaić, jest to, że takie frazy są ukrytymi żądaniami . Nie wiem dlaczego, ponieważ zależy to w dużej mierze od pary, ich poprzedniego związku, wzajemnego zachowania itp.

Żądanie ukryte to nie to samo, co żądanie bezpośrednie .

Na przykład słowa mężczyzny na początku randkowania:

– “Przyjdź do mnie, pokażę ci mój nowy remont”

To dwie zupełnie różne rzeczy. Chociaż ich zawartość może być mniej więcej taka sama. Powtarzam, że to samo znaczenie w różnych słowach to często zupełnie inne rzeczy.

Człowiek może nawiązywać do narzekania itp . o coś, ale to nie to samo, co bezpośrednie pytanie. Powiedziałbym, że to wcale nie to samo .

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest po prostu przestać robić to, o co cię nie proszono.

Mąż może nie prosić cię o radę. (A normalna rada wymaga dużo czasu i wysiłku, aby rozwiązać sytuację), a Ty ją już dawałeś. Przestań to robić.

Mąż może nie prosić o wsparcie lub nawet go nie chcieć, ale ty je dajesz. (Na przykład zbyt dużo słyszenia o nim, o jego sprawach itp.)

Mąż nie może prosić o kilka tuzinów więcej rzeczy, które ty regularnie dla niego robisz.

Zapisz te rzeczy, przeczytaj ponownie i przestań robić.

Nie pytaj, a nie. Dla niektórych kobiet jest to ogromny przełom w związkach, a czasem ogromny wysiłek, aby nie robić wszystkiego dla mężczyzny.

Zaufaj mi, relacje poprawią się natychmiast, nawet po tak prostym działaniu.

Powiedzmy, że mężczyzna narzeka, że ​​praca jest ciężka, płaca niska itp. Przeczytaj o tym, jak mężczyźni manipulują i proszą o litość w książce „12 sekretów zarządzania ludźmi”.

Często mu doradzasz, a nawet o czymś przekonujesz. Powiedzmy, że zasługuje na lepszą pracę, na co zwrócić uwagę, napisać CV, pójść na rozmowę kwalifikacyjną itp.

Spędziłeś dużo czasu przekonując mężczyznę, by napisał mu CV itp. Ale czy zapytał cię o to? Nie, przynajmniej nie bezpośrednio.

J. – „Cóż, tak, czasami nie jest ci łatwo”.

Po drugie, należy przestać zgadywać w odpowiedzi na ukryte żądania. Niech mężczyzna formułuje bezpośrednio to, czego potrzebuje .

Chodzi o to, aby „przestać zgadywać” w odpowiedzi na ukryte żądania.

Powiedzmy, że mężczyzna narzekał na ciężki dzień, jak w powyższym przykładzie. Zwykle istnieje jakiś standardowy algorytm określający, jak kobieta zaczyna okiełznać.

Odmiany są różne, ale podam kilka przykładów.

G. Mówiłem ci, że musisz poszukać innej pracy. Przejdźmy teraz do witryny wyszukiwania ofert pracy. Szukaj odpowiednich wolnych miejsc pracy itp.

G. Znowu jęczysz. Prawdziwi mężczyźni nie jęczą. Zachowują się w ten i inny sposób. Zachowujesz się jak mężczyzna. Zmęczony pracą i niczym. Odpocznij i zrób coś w domu itp.

G. A co się stało? Ten nie zrobił tego i nie zadzwonił? Oto koza. Przyjedzie nas odwiedzić, wszystko mu opowiem.

Tak więc mężczyzna wyraźnie o coś prosi, gdy narzeka na ciężki dzień w pracy. Konieczne jest spisanie standardowych reakcji (podałem przykłady komiksowe) i napisanie innego algorytmu.

M. Jestem taki zmęczony w pracy. Musiałem zostać itp.

J. (po krótkim wysłuchaniu). Tak, miałeś ciężki dzień.

Nie musisz zbytnio przywiązywać się do jego emocji, jakbyś był zmuszony zostać w pracy, a menadżer na ciebie krzyczał.

Nie ma potrzeby, aby go gdzieś przywiązywać do innej pracy ani nawet popychać tak, żeby szukał. (Jeśli się uspokoi, jeśli szuka, jeśli poprosi o znalezienie, to jedno. Jeśli wyciągniesz hipopotama, który nie chce wylizać z bagna, to kolejna.)

Nie sugeruję, abyś przechodził od jednej skrajności do drugiej. Oczywiście pożądane jest słuchanie męża.

Oczywiście, jeśli zapyta, możesz udzielić porady lub w jakiś sposób pomóc.

Ale jeśli ciągniesz wszystko na siebie przez długi czas, lepiej na chwilę przestać rozumieć wskazówki i zrobić coś tylko na bezpośrednią prośbę męża. (a nawet wtedy nie zawsze).

Po trzecie, zacznij robić swoje .

Jeśli zrobiłeś wszystko dobrze i przestałeś częściowo pociągać męża i dzieci, to powinieneś uwolnić energię i czas. (w przypadku dzieci te wskazówki można częściowo zastosować w zależności od ich wieku)

A potem zacznij zajmować się swoim biznesem. Nie wiem, co będziesz robić i najprawdopodobniej sam na początku nie wiesz.

Może będziesz częściej wchodzić w interakcje ze znajomymi.

Może pójdziesz gdzieś sam na spacer i usiądziesz w kawiarni.

W miarę postępów mogą pojawić się inne cele.

Najważniejsze to zacząć coś robić. Mały, ale regularny. Następnie dodaj coś jeszcze małego lub rozwiń na pierwszym. Możliwe, że nie będziesz czymś zainteresowany. Powiedzmy, że nie ma ochoty na codzienne czytanie. Ale coś innego cię zainteresuje.

Więc zajmujesz się swoim biznesem. I tutaj twój mężczyzna może próbować cię ciągnąć w miejsce, w którym nie chcesz. Załóżmy, że mówi, że twoja pasja do kwiatów nie przynosi pieniędzy i lepiej zrobić coś innego. I zrozumiesz, jak jego rady „poprawiają” relacje. Jeśli potrzebujesz pomocy i wsparcia, skontaktuj się w celu konsultacji , chętnie pomogę.

Tak więc za kilka miesięcy możesz całkowicie przejść przez te trzy kroki, a nawet trochę przyzwyczaić się do nowego zachowania. I zrobiłeś mniej więcej połowę drogi, aby przestać ciągnąć tego mężczyznę na siebie.

I to wystarczy, aby związek wzniósł się na nowy poziom, mężczyzna stał się znacznie bardziej aktywny, a kobieta szczęśliwsza.

Julia Wisniewski
Julia Wisniewski
Rate author