Odpocznij na Krymie jesienią. Krym – perła rosyjskiej ziemi

Tak więc minęło słoneczne, gorące lato. Sezon w wielu kurortach naszej planety dobiegł końca i wielu turystów wyjechało do swoich miast.

Ale są też regiony, w których można odpocząć przez cały rok. Każdy sezon daje urlopowiczom wyjątkowe chwile, radość i radość.
To jest Krym … Jest tu dobrze na różne sposoby. Latem, kiedy obfituje w owoce, ciepłe morze, gorące kamyczki na plaży, dużo rozrywki na nabrzeżach Półwyspu Krymskiego.

A teraz jest inny czas. Jak nazywają to Krymowie, początek jesieni to pora aksamitna. Jesienią warto odpocząć na Krymie. To czas relaksu dla tych, którzy od hałaśliwego odpoczynku wolą miarową ciszę.

W takich momentach jesteś wypełniony jakąś magiczną energią. A tak przy okazji, to pozytywna energia jest w stanie czynić cuda i spełniać ludzkie pragnienia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj artykuł o tym, jak przywrócić energię pod linkiem http://www.sun-hands.ru/2energiya.html

Kuprin opisał jesienny Krym w swoich Listrigons w następujący sposób: „Ten najbardziej oryginalny zakątek pstrokatego imperium rosyjskiego zaczyna żyć osobliwym życiem. Jesienią dni są jeszcze ciepłe i łagodne, ale w nocy jest zimno, a ziemia dzwoni pod stopami. Na pamiątkę gości pozostały tylko skórki winogron, które w postaci cennego zdrowia były rozrzucane przez chorych wszędzie – na skarpie i po wąskich uliczkach – skądinąd pod dostatkiem. I od razu staje się przestronny, świeży, przytulny i biznesowy w domu … ”

Rzeczywiście, przyroda na Krymie wydaje się odnawiać od września. Odpoczynek na Krymie jesienią okazuje się bez zamieszania i pośpiechu. Wszystko jest mierzone, pogodne i arystokratyczne.

Do października spokojnie można pływać w morzu. Woda w nim nie ma jeszcze czasu na ostygnięcie. A temperatura powietrza pozwoli gościom i mieszkańcom półwyspu obnosić się w szortach i T-shirtach przez cały wrzesień, tylko od czasu do czasu zakładając kurtki rano lub wieczorem lub zrzucając na ramiona lekkie swetry.

Krymskie winogrona, arbuzy, melony, jabłka – wszystkie lokalne, nie importowane, zaczynają być sprzedawane z mocą i głównymi.

Przy okazji możesz poświęcić chwilę i ugotować coś pysznego z naturalnych owoców. Na przykład „Mus jabłkowy”.

Wakacje na Krymie jesienią będą znacznie tańsze niż latem. Turyści obniżają ceny na wycieczki statkiem i inne wycieczki do różnych atrakcji. A na Krymie naprawdę jest co zobaczyć.

Dla miłośników estetyki i historii ciekawe będą trasy po krymskich pałacach. Wyobraź sobie, że kiedyś przez te sale przechadzała się rodzina królewska z dynastii Romanowów, a teraz Twoja stopa wchodzi na parkiet. To letnia rezydencja Romanowów – Pałac Livadia. Luksusowy, śnieżnobiały z pięknym parkiem. 

Pałac Woroncowa, w którym mieszkał hrabia Woroncow, który, nawiasem mówiąc, położył podwaliny pod produkcję wina na Krymie, jest reprezentowany przez potężną strukturę z szarego kamienia. Eksponaty i wystrój sal wewnątrz budzą podziw i duże zainteresowanie. Przewodnicy pokazują zaciekawionym turystom nie tylko sypialnię szlachty, ale także izbę kamerdynera, kuchnię, w której przygotowywano dla hrabiego wszelkiego rodzaju potrawy i nie tylko. Nawiasem mówiąc, jeden z odcinków filmu „Trzej muszkieterowie” został nakręcony na terenie Pałacu Woroncowa.

A potem jest Massandra Palace, który wygląda jak romantyczny zamek. Został zbudowany dla Aleksandra III, a kiedyś Józef Stalin nawet chciał się tam osiedlić, gdy przybył na Krym, ale pretensjonalność i luksus pałacu go zawstydziły i dekretem Stalina zbudowano dla niego drewniany dom w pobliskim sosnowym lesie. Nawiasem mówiąc, ten obiekt jest uważany za otwarty ponownie w tym roku, a turyści mogą odwiedzić dom, w którym przebywał sam Stalin.

Praga może również pochwalić się swoją architekturą. A jeśli jesteś przyzwyczajony do świętowania Nowego Roku za granicą, radzę odwiedzić stolicę Czech. Z informacjami o tym, jak świętować Nowy Rok w Czechach, można przeczytać pod linkiem http://www.sun-hands.ru/15Novyi_god_v_Prage.html.

I miasta jaskiniowe! I nie ma znaczenia, czy odpoczywasz na Krymie jesienią czy latem. Niezwykle interesujące jest wędrowanie wśród ruin istniejących niegdyś osad. Czym są tylko Mangup-Kale, Chufut-Kale, ruiny Chersonesos … Cała historia, która rozwijała się przez wiele stuleci, jest teraz na zawsze zamrożona w kamieniach tych budowli.

Istnieją wspaniałe wycieczki do piwnic win na Krymie – Massandrovsky, Inkerman, fabryka szampana Novy Svet. Przechowywane są prawdziwe rarytasy – butelki z najcenniejszym winem. Są pokryte stuletnim kurzem, którego usuwanie jest grzechem. Sherry, Muscat z białych i czerwonych kamieni, Black Doctor – wina, które zyskały światową sławę dzięki niepowtarzalnemu bukietowi i smakowi.
Wszystko to można skosztować w piwnicach winnych, opowiadając jednocześnie najciekawsze fakty o pochodzeniu winiarstwa na półwyspie oraz o samych trunkach. 

Miłośnicy naturalnego piękna będą zaskoczeni, jak na Krymie łączy się najczystsze powietrze, morska bryza, potęga gór otoczonych lasami iglastymi, cyprysami i jałowcami.

Wodospady, rezerwaty przyrody, ale co najważniejsze – powietrze! Cóż za niesamowite powietrze na Krymie w porze aksamitnej. I nawet wczesną zimą wszystko tutaj pachnie i sprzyja regeneracji.

Adygea jest również uważana za krainę gór i wodospadów. A jesienią jest też magiczna. Chcesz się o tym przekonać? Przeczytaj artykuł TUTAJ na początek.

A propos zdrowia! Od września do przyszłego lata wiele osób woli przyjechać na Krym, aby poprawić swoje cenne zdrowie lub wyleczyć się z poważnych dolegliwości. Jakie choroby nie są tutaj leczone.
Ci, którzy chcą zregenerować układ nerwowy, a także mają problemy z płucami i sercem, powinni udać się do Jałty, Ałuszty, Partenitu, Simeiza, Gaspry, Gurzufa i Ałupki. Dzięki wyjątkowemu powietrzu emanującemu z drzew iglastych i cyprysów. A morskie powietrze! To tylko panaceum na choroby. Nie bez powodu wiele krymskich uzdrowisk i pensjonatów posiada specjalne klimatyczne pawilony usytuowane nad brzegiem morza. Odpoczywając tam, oddychamy powietrzem nasyconym jonami i ozonem. Morskie powietrze jest również bogate w fitoncydy wodorostów, cząsteczki soli sodu, magnezu, jodu, bromu. Dzięki temu przyspiesza się metabolizm, zwiększa się ilość hemoglobiny i erytrocytów we krwi, aktywowana jest praca narządów oddechowych i krążeniowych, wzmacnia się układ mięśniowy i nerwowy.

Osoby, które mają problemy z układem mięśniowo-szkieletowym, ginekologią, urologią i górnymi drogami oddechowymi, powinny udać się do Evpatoria i Saki.
Uzdrowiska te uznawane są za najważniejsze ze względu na bliskość słonego jeziora Moinaki. Brud i solanka, z której jest po prostu magazynem pierwiastków śladowych leczących z wielu chorób.

Oczywiście na Krymie można poprawić swoje zdrowie o każdej porze roku, nawet jeśli jesienią odpoczywamy na Krymie. Jesienią i wczesną zimą tak wygodnie jest wędrować po parkach, spacerować po plażach po opuszczonych nasypach i oddawać się myślom, którym nie przeszkadza spory tłum wczasowiczów, jak w sezonie.

Ponadto w sanatoriach ceny zabiegów, noclegów i posiłków są znacznie obniżone poza sezonem. Na przykład średnio w zwykłym pokoju dwa tygodnie odpoczynku z leczeniem na osobę kosztuje 11500-26500 rubli (ceny podano na jesień 2015 r.).

A jakie łowienie ryb na Krymie jesienią! Lepsze miejsce do wędkowania niż Balaklava, jaką można sobie wyobrazić. To miejsce od dawna uważane jest za wioskę rybacką. Tradycje przetrwały do ​​dziś. (foto8) Nabrzeże Balaklavy jest pełne wszelkiego rodzaju jachtów, skifów, łodzi i łodzi. Kapitanowie są gotowi zabrać Cię w morze i zorganizować wyprawę na ryby, którą zapamiętasz na lata. Tam z Tobą najświeższe złowione ryby będą smażone na grillu lub ugotowana niesamowita zupa rybna. A wszystko to z grzankami czosnkowymi. Mmmm, polizaj palce!

Radzę również spróbować w domu tego przepisu na „delikatną rybę i ziemniaki”. Pyszne też!

I choć Krym nie szczyci się idealnymi drogami, systemem all inclusive i inną szykowną infrastrukturą (choć są tu już hotele, które nie są gorsze niż za granicą, a nawet lepsze), to jakoś jest proste, gościnne, szczere i otwarte dla każdego. Wielowiekowa historia, wyjątkowe zabytki kultury, miejsca militarno-patriotyczne, atrakcje przyrodnicze, łagodne morze i łagodny klimat, który pasuje absolutnie każdemu, sprawiają, że Krym jest perłą rosyjskiego regionu.
Półwysep, który był chwalony w swoich dziełach przez wielu rosyjskich poetów i pisarzy. Mekka dla filmowców, którzy lubią wykorzystywać naturalną scenerię Krymu do swoich arcydzieł.

Julia Wisniewski
Julia Wisniewski
Rate author