Perm: przeciwwskazania, konsekwencje, wpływ,

Przeciwwskazania do trwałej ondulacji należy wziąć pod uwagę przed zabiegiem, gdyż mogą być dość poważne. Lepiej jest wykonać tę operację dla zdrowych i wystarczająco mocnych włosów.

Co to jest i zasada działania perm

Trwała, czyli trwała, to zabieg kosmetyczny, który pozwala na trwałe przekształcenie prostych włosów i ułożenie ich w loki i loki. Jego wyniki są podobne do efektu zastosowania prostownicy lub prostownicy. Jednak trwała trwa znacznie dłużej – nie jeden dzień, ale do sześciu miesięcy.

Istotą procedury jest to, że mistrz nawija pasma na duże lub małe lokówki w celu utrwalenia, a następnie nakłada specjalne narzędzie na loki klienta. Kompozycja kosmetyczna zmiękcza tkankę włosa, nabierają pożądanego kształtu i pozostają w nim przez kilka miesięcy.

Istnieje kilka rodzajów trwałej ondulacji:

 1. Kwaśny . Taki trwały przede wszystkim przypomina klasyczny, popularny jeszcze w czasach radzieckich, ale jest łagodniejszy. Głównym składnikiem aktywnym w środkach do tworzenia loków jest kwas tioglikolowy.
 2. Aminokwas . Curling jest delikatniejszy od poprzedniego i nadaje się nawet do zniszczonych i osłabionych pasemek. Mieszanki zawierają proteiny i aminokwasy, które mają korzystny wpływ na łodygi i cebulki.
 3. Alkaliczne . Do curlingu używamy produktów zawierających tioglikolan amonu, który nadaje lokom elastyczność. Rezultaty stosowania mieszanek alkalicznych utrzymują się do trzech miesięcy.
 4. Neutralnie . Preparaty tego typu mają zbilansowany skład i nadają się do każdego rodzaju loków. Nici nie są narażone na nadmierne działanie alkaliów ani kwasów, a przy prawidłowym użytkowaniu trwałego ich zdrowie nie ucierpi.
 5. Biowave . W produktach tego typu nie ma nadtlenku wodoru ani amoniaku, są one jak najbardziej zbliżone do naturalnego składu włosa.
 6. Jedwab . Preparaty zawierają aminokwasy jedwabiu, działają delikatnie i pomagają tworzyć loki bez przesuszania i uszkadzania pasm.
 7. Japoński . Trwała zawiera keratynę, beta-cystynę, macierz zewnątrzkomórkową i inne składniki. Preparaty nie uszkadzają pasm, efekt permanentnej utrzymuje się bardzo długo – do sześciu miesięcy.

To, jakie narzędzie wybrać do tworzenia loków, zależy przede wszystkim od ich stanu. Najtańszy jest trwały klasyczny, aminokwasowy lub alkaliczny. Ale najmniejsze uszkodzenie włosów powoduje drogie innowacyjne preparaty.

Perm: przeciwwskazania, konsekwencje, wpływ,

Procedura trwałej ondulacji trwa średnio 10-30 minut

Korzyści z perm

Wpływ trwałej ondulacji na włosy w większości przypadków pozostaje negatywny, chociaż przy odpowiednim zabiegu można zminimalizować uszkodzenia. Zwyczajowo mówi się nie o zaletach trwałego, ale o jego zaletach, głównie estetycznych. W szczególności perm:

 • nadaje pasmom dodatkową wizualną objętość;
 • eliminuje potrzebę codziennej stylizacji;
 • pozwala szybko i radykalnie zmienić zwykły obraz;
 • umożliwia tworzenie małych loków lub dużych loków;
 • utrzymuje fryzurę nawet w warunkach dużej wilgotności.

Trwała działa wysuszająco na włosy. Efekt należy do kategorii skutków ubocznych, ale przy zwiększonej zawartości tłuszczu w lokach może stać się naprawdę przydatny.

Jak przebiega procedura

Trwała musi być wykonywana wyłącznie w warunkach salonowych. Przed zabiegiem nie jest wymagane żadne specjalne szkolenie. Algorytm stosowania permanentu wygląda następująco:

 1. Mistrz myje włosy klientki szamponem głęboko oczyszczającym. Konieczne jest całkowite usunięcie wszelkich zabrudzeń z loków, a także resztek kosmetyków.
 2. Czyste, wilgotne włosy zwija się lokówkami. Średnica tego ostatniego, jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu, jest wybierana przez mistrza zgodnie z życzeniem klienta.
 3. Na każdym z loków specjalista nakłada specjalny środek do loków.
 4. Na 20 – 30 minut głowa klienta zakrywa się nasadką izolacyjną.
 5. Z biegiem czasu mistrz kręci kilka loków i sprawdza, czy osiągnięto zamierzony efekt.
 6. Skład chemiczny jest zmywany z włosów, a pasma są traktowane utrwalaczem, aby utrwalić wynik.
 7. Po 5 minutach lokówki są usuwane, po czym ponownie nakłada się masę utrwalającą i loki są ponownie myte.

Konieczne jest wysuszenie pasm po zabiegu wyłącznie w naturalny sposób. Nie należy używać suszarki do włosów, ponieważ będzie to miało silny negatywny wpływ na włosy.

Perm: przeciwwskazania, konsekwencje, wpływ,

Przed wykonaniem trwałej ondulacji wskazane jest przeprowadzenie testu alergicznego wybranego produktu.

Co jest niebezpieczne i jak trwała wpływa na włosy

Trwała bez szkody dla włosów jest możliwa tylko w bardzo rzadkich przypadkach. Najczęściej zabieg uszkadza loki. Mianowicie:

 • zmienia naturalny kolor pasm;
 • osłabia strukturę włosów;
 • upośledza dostarczanie składników odżywczych do mieszków podskórnych;
 • zakłóca procesy metaboliczne w łodygach włosów;
 • sprawia, że ​​loki stają się cienkie, matowe i pozbawione życia.

Przez trzy dni po zabiegu nałożenia permanentu nie wolno myć włosów. Po tym czasie do pielęgnacji loków należy używać tylko specjalnych szamponów. Pasemka należy regularnie pielęgnować maskami kolagenowymi i keratynowymi, nakładać balsamy z pantenolem. Takie produkty pomogą przywrócić loki osłabione na stałe i zapewnić im dodatkowe nawilżenie i odżywienie.

Perm: przeciwwskazania, konsekwencje, wpływ,

Wadą trwałych jest to, że loki nie mogą być wyprostowane z wyprzedzeniem, jeśli loki są zmęczone
Uwaga! Trwałę można wykonać nie wcześniej niż dwa tygodnie po farbowaniu włosów.

Przeciwwskazania do trwałej ondulacji włosów

Trwałe włosy mogą spowodować poważne uszkodzenie pasm, jeśli są przeciwwskazane. Nie możesz wykonać zabiegu:

 • na tle osłabionej odporności;
 • w podwyższonych temperaturach i przeziębieniach;
 • podczas przyjmowania silnych leków;
 • podczas menstruacji;
 • w czasie ciąży i laktacji;
 • w obecności ran i wrzodów na skórze głowy;
 • z chorobami zapalnymi i zakaźnymi naskórka;
 • jeśli jesteś uczulony na określoną trwałą chemiczną substancję czynną.

Zabrania się wykonywania trwałej pielęgnacji mocno zniszczonych i osłabionych loków. Zabieg szkodzi nawet zdrowym pasmom, a jeśli włosy są już problematyczne, może wywołać obfite wypadanie włosów.

Wniosek

Przeciwwskazania do trwałej ondulacji nie są zbyt liczne, ale nie można ich lekceważyć. Przed wykonaniem stałej należy wziąć pod uwagę, że procedura jest w każdym przypadku szkodliwa, nawet jeśli jest wykonywana przy użyciu najdelikatniejszych środków.

Julia Wisniewski
Julia Wisniewski
Rate author