Powiedz słowo o pięknym chodzie

Wszystko się poluzuje, zawiąże się tutaj w supeł, wszystko skurczy się jak stary obdarty but – a oto drapie do pracy, jakby wbijał stosy. Jak chodzimy?
Vera, sekretarz filmu „Office Romance”.

Cóż, tak, najciekawsze jest to, że w zasadzie tak chodzimy. Ponadto ani wiek, ani stan cywilny, ani pora roku nie są w tym przypadku podstawowymi czynnikami.

Chęć zabrania głosu na ten temat dojrzewała bardzo długo. To, co się nazywa – bolesne! Nasze kobiety są znane jako najpiękniejsze kobiety na świecie. Jest zauważalny nawet z kosmosu. Ale jednocześnie z jakiegoś powodu bardzo często ukrywamy swoje piękno na wszystkie możliwe sposoby. Skąd się wziął, nie jest znane. Albo od czasu jarzma tatarsko-mongolskiego, kiedy kobiety celowo zniekształcały swój chód, pochylały się, chowały piersi, aby zdobywcy nie zwracali na nie uwagi. Czy z ogólnego nieładu życia. Na przykład wszystko w moim życiu będzie cudowne – wtedy zacznę trzepotać jak ćma i kłusować w rozbrykanym kłusie. A może spróbuj odwrotnie? Zacznij od siebie, zmień swój chód, wyraz twarzy, nastawienie do siebie, w końcu – a inne zmiany w życiu zostaną pociągnięte jako reakcja łańcuchowa. (Jak zmienić swój stosunek do siebie i swojego życia,„Spełnianie pragnień Siła myśli” ).

Piękny chód Piękny chód na pięcieObcasy są dla nas wszystkim. Potężna broń, która trafia prosto w cel. Cóż, nadal trudno z tym dyskutować, ale być może jest to bezużyteczne. Ale cele dla wielu są dziwne. Moja trenerka fitness Natasha w okresie letnim zaczęła okresowo trząść się niewielkim dreszczem od obfitości młodych pań w wielkich obcasach, poruszających się po mieście „na wpół zgięty”. Każdą lekcję rozpoczynała słowami: „Jeśli zobaczę cię w piętach z ugiętymi kolanami, zabiję cię na miejscu”. Oczywiście radykalnie, ale to miało sens. Do końca życia pamiętałem, że obcasy i ugięte kolana nie pasują do siebie.

I jeszcze kilka słów o obcasach. U nas to wszystko albo nic. Jeśli wieczorem będzie impreza, będziemy biegać tak cały dzień na wysokich obcasach, oczekując wieczornej przyjemności i zrobionej furii. Będzie sensacja. Ale niestety nie będziesz miał dla niego czasu. Moja mama, spotykając wieczorem koleżankę na wysokich obcasach i zapierających dech w piersi kolczykach do ramion, zapytała ze szczerym podziwem: „Rita, jak zawsze udaje ci się tak wyglądać?”. I otrzymałem tę samą szczerą odpowiedź: „Cóż, jak. Bolą mnie nogi, odpadają uszy … Muszę wybierać między pięknem a wygodą. Ale musisz zachować markę ”. Oczywiście jest to konieczne. Ale nie musisz wybierać. Nikt nie fatyguje się, aby rano pobiegać w baletkach, a wieczorem założyć luksusowe szpilki. I od razu poczujesz efekt przemiany, a lekkość w nogach pozwoli Ci wykonać wdzięczne piruety w tańcu, zamiast wisieć na ramionach współczującego partnera. Maksimum będzie tego żałować. Czy tego potrzebujemy?

Zeszłego lata miałem szczęście odwiedzić południowy kraniec Afryki, czyli Republikę Mozambiku i sąsiednie Królestwo Suazi. Jak zapewne rozumiesz, główna populacja zasadniczo różni się od nas kolorem skóry. Ale to nie jedyna różnica. Jak oni chodzą! … Słowa nie mogą tego oddać. Plastik zasadniczo różni się od naszego. Wszyscy tańczą od dzieciństwa, nikt nie uczy ich skręcania dolnej części ciała w ten sposób, wierz mi, to jest genetyczne. Moja siostrzenica Mulatka w wieku 4 lat tańczy jak po dobrej szkole. W ogóle się to nie wydarzyło – gdy tylko słyszy zapalającą melodię, biegnie do telewizora, przyjmuje uwodzicielską (jej zdaniem czteroletniej) pozę i serdecznie tańczy.

Jeden z naszych obserwatorów politycznych, przebywając w jednym z krajów Ameryki Łacińskiej, skomentował chód policjantki: „Wyobraź sobie, że ma przyczepioną do biodra broń. I tak idzie – a pistolet wypisuje ósemki. Widok dla obolałych oczu… ”A więc – nie musimy tak chodzić! Chociaż jest to bardzo uwodzicielski pomysł – poczuć się jak zmysłowe piękno Ameryki Łacińskiej lub Południowej Afryki. Ale w naszych genach nie jest to niestety przewidziane … W najlepszym przypadku, przy takiej próbie zdobędziemy uwagę: „Ludmiła Prokofiewna, machasz biodrami jak obsceniczna kobieta”. Ponieważ to nie jest nasze, taki plastik jest dla nas niezwykły. Jesteśmy z natury zimniejsi. Ale to, czego powinieneś się od nich nauczyć, to uwolnić swoje ciało, a nie zaciskać wszystkie mięśnie, ale po prostu cieszyć się każdym ruchem. Baw się dobrze. Ostrzegam – to nie zadziała od razu. Potrzeba trochę czasu, aby przyzwyczaić się do tego, że nie tylko chodzisz, ale czerpiesz przyjemność z samego ruchu. Ale wynik jest tego wart. Mieć jedno życie – jak możesz żyć inaczej niż bogini? Nie zgadzamy się na mniej. Pomóc może oczywiście taniec. Ktoś. Wschód, Ameryka Łacińska, nowoczesny jazz – różnorodność jest niesamowita. Postawa jest poprawiona, w oczach pojawia się połysk. A co najważniejsze, zdajemy sobie sprawę, że każdy twój ruch może wywoływać podziw. jazz modern – różnorodność jest niesamowita. Postawa jest poprawiona, w oczach pojawia się połysk. A co najważniejsze, istnieje świadomość, że każdy twój ruch może wywołać podziw. jazz modern – różnorodność jest niesamowita. Postawa jest poprawiona, w oczach pojawia się połysk. A co najważniejsze, zdajemy sobie sprawę, że każdy twój ruch może wywoływać podziw.

Zacznijmy od głównych … niedociągnięć, że tak powiem. I szczerze mówiąc – to, co stało się nawykiem, stało się częścią nas, czego czasem nie zauważamy, czasem chętnie to naprawiamy, ale … kiedyś później … naprawdę tak chodzę? … no dobra, i tak zrobi …

1. Skoro wspomniane już bieganie na szpilkach za autobusem na giętych raczej nie znajdzie się w programie Igrzysk Olimpijskich – wyznaczymy go jako pierwszego kandydata do odstępstwa od naszych przyzwyczajeń.

2. Tasowanie – spędzanie tak dużo czasu na drogich kosmetykach o działaniu odmładzającym, przerażenie na widok zmarszczek niewidocznych dla wścibskiego oka, wybieranie koloru, który „och, tak bardzo orzeźwia!” … I zabij wszystko chodem … mmm, jak by było bardziej miękkie … starsza kobieta. Brakuje tylko garbatego grzbietu i worka ze strunami.

3. Heffalumpers i my jesteśmy, oczywiście, przypadkiem klinicznym, ale niektórym udaje się poruszać w dowolnych butach, tak jakby jechali w stosach. Zgadzam się – lekkie stukot obcasów podnieca i zachwyca, ale radosne tupanie to zupełnie inna sprawa.

4. Piechota w marszu – ostry krok, odważny atak. Kontynuować dalej? Nie tylko stanowi to zagrożenie dla innych, ale także wszelkie skojarzenia z delikatnym i drżącym stworzeniem są duszone w zarodku.

5. Rozmiar ma znaczenie – sposób „szerszego kroku” nie dodaje nam uroku i wdzięku, a nawyk mielonych kroków pozbawia nas uczucia lekkości i dobrego humoru.

6. Jesteś top modelką – ciągłe uczucie przebywania na podium jest oczywiście bardzo miłe. Ale w życiu codziennym taki chód to trochę za dużo. Chociaż potrzebujesz poczucia się jak królowa czerwonego dywanu.

7. Oczy na podłodze – skromnie, bezpiecznie, nie wpadniesz do dziury, nie zwrócisz na siebie uwagi, nie zauważysz zbyt wiele. Solidne plusy, prawda?

Pierwszym krokiem jest zapamiętanie własnej kobiecości i atrakcyjności. Że każda osoba jest z natury seksualna od urodzenia. I pozwól sobie być kobiecą, atrakcyjną, seksowną. Poprostu być!

Powiedzieć to za kilka sekund. I co robić? Dlatego kolejna część jest niezwykle praktyczna.

Pierwszy. Świetny chód jest niemożliwy bez prawidłowej postawy. A prawidłowa postawa to konsekwencja zdrowego, elastycznego kręgosłupa oraz mocnego gorsetu zbudowanego z mięśni pleców i brzucha. Nie będę ponownie podawał przykładów ćwiczeń rozciągających, elastycznych i siłowych. Przypomnę tylko, że takie ćwiczenia powinny stać się integralną częścią codziennego życia. Nieważne, gdzie je wykonujesz – w klubie sportowym czy w domu – najważniejsze jest, aby kierować się zasadą „regularnie i stopniowo”. Nie ma potrzeby raz w miesiącu obciążać mięśni szalonymi wysiłkami – nie będzie z tego sensu, tylko zły nastrój i dobre samopoczucie. W rezultacie wszystko wróci do normy. Polecam przeczytanie artykułu na stronie „Słoneczne dłonie” „Ćwiczenia na plecy: upiększ plecy”… I nie tylko czytaj, ale regularnie wykonuj proponowane ćwiczenia.

Wolałbym zająć się innym aspektem. Ostatnio miałem szczęście wziąć udział w szkoleniu dotyczącym odkrywania kobiecej seksualności. Cieszyłem się, że poszedłem, bo gdybym wiedział, co dokładnie mnie czeka, nie poszedłbym na nic. I przegapiłbym najcenniejsze doświadczenie. Pierwszą rzeczą, jaką powiedział nam nasz mentor, było: „Pamiętajcie, ciało nigdy nie kłamie. Myśli to pięćdziesiąt procent. Uczucia to tylko twoje fantazje ”. Każda z twoich negatywnych emocji, każde doświadczenie, nie figuratywne, ale prawdziwy ciężar spada na twoje ramiona, pochyla cię na ziemię, pochyla głowę niżej, podnosi ramiona, próbując się chronić. I … wyobraź sobie, zgodnie z twoją postawą, prawie każdy, kogo spotkasz, łatwo „liczy” twój nastrój, ponadto nieświadomie czuje, że jesteś niespokojny, przygnębiony, zdenerwowany … Drugim objawieniem był fakt, że należy wyjść ze stanu depresyjnego, zaczynając od doznań cielesnych. Zawsze wydawało mi się, że wszystko zaczyna się od głowy … Nie, oczywiście, wielokrotnie czytałem, że nawet jeśli niechętnie zaczniesz się uśmiechać, to z pewnością poprawi się twój zły humor. Ale możesz iść dalej. Czując, jak ciało reaguje na pewne negatywne emocje, nie odpuszczaj, ale uważnie słuchaj siebie, zrozum dokładnie, gdzie pojawiają się zaciski mięśni i inne nieprzyjemne doznania, a następnie gwałtownie wyprostuj się, podnieś głowę, opuść ramiona, wygnij plecy ruchem kota i uśmiechnij się. Od razu poczujesz poprawę nastroju i samopoczucia. Więcej informacji o tym, jak poprawić sobie nastrój, znajdziesz w artykule. Czując, jak ciało reaguje na pewne negatywne emocje, nie odpuszczaj, ale uważnie słuchaj siebie, zrozum dokładnie, gdzie pojawiają się zaciski mięśni i inne nieprzyjemne doznania, a następnie gwałtownie wyprostuj się, podnieś głowę, opuść ramiona, wygnij plecy ruchem kota i uśmiechnij się. Od razu poczujesz poprawę nastroju i samopoczucia. Więcej informacji o tym, jak poprawić sobie nastrój, znajdziesz w artykule. Czując, jak ciało reaguje na pewne negatywne emocje, nie odpuszczaj, ale uważnie słuchaj siebie, zrozum dokładnie, gdzie pojawiają się zaciski mięśni i inne nieprzyjemne doznania, a następnie gwałtownie wyprostuj się, podnieś głowę, opuść ramiona, wygnij plecy ruchem kota i uśmiechnij się. Od razu poczujesz poprawę nastroju i samopoczucia. Więcej informacji o tym, jak poprawić sobie nastrój, znajdziesz w artykule.„Jak rozweselić i przywrócić energię” ?

Druga. Jak boginie to robią. Każda z przepięknych kobiet – aktorek, tancerek, modelek – ma swój sekret, swój własny zapał. Ktoś jest surowy i porywczy, ktoś wręcz przeciwnie, porusza się płynnie i powoli, dla każdego z nich chód jest integralną częścią harmonijnego obrazu.

Niepowtarzalna Audrey Hepburn preferowała klasykę we wszystkim i ćwiczyła wspaniały chód, paradując po pokoju, wkładając tomik na głowę. Ponadto z tym akcesorium do programu uwzględniono przysiady i obroty głowy.

Luksusowa Sophia Loren, za radą męża, godzinami spacerowała między dwoma wąskimi rzędami szafek nocnych i własnymi biodrami zamykała otwarte drzwi.

Aktorka doskonaliła umiejętność seksownego chodu, aż odgłos zamykanych drzwi stał się ledwo słyszalny.

Bohater filmu „W jazzie są tylko dziewczyny” powiedział o pięknym chodzie uroczej bohaterki Marilyn – środek ciężkości mają zapewne gdzie indziej. Może w innym… Ale jaki efekt… Nie możesz oderwać wzroku.

W rzeczywistości każdy z nas jest jasną i niepowtarzalną indywidualnością. Musisz tylko sobie pozwolić, po prostu pozwolić sobie być … sobą. I to jest sprawa, w której praktyka jest ważniejsza niż w jakiejkolwiek innej. A więc nogi w dłoń – i do przodu!

Julia Wisniewski
Julia Wisniewski
Rate author