Przygotowanie do ślubu od a do z. (Część 2)

Co należy przewidzieć, aby ten dzień był niezapomniany?

Przeczytaj pierwszą część artykułu „Przygotowanie do ślubu, od czego zacząć”?

Stroje dla pary młodej . Propozycji dla Pary Młodej jest teraz tak wiele – w każdym mieście jest wiele salonów ślubnych, w których można kupić niemal wszystko – od bielizny po gotowe sukienki i welony, a także wszystko dla pana młodego. Możesz również uszyć sukienkę na zamówienie lub wypożyczyć ją na dzień lub dłużej. Wszystko to w różnych cenach, od dość niskich po imponująco wysokie.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze strojów? Cóż, najpierw zastanów się – jaki obraz chcesz stworzyć, co chciałbyś podkreślić, co (co być tego dnia)? Oczywiście przede wszystkim mówimy tutaj o stroju panny młodej, ponieważ są bardzo różnorodne opcje, oszałamiający wybór.

Pomyśl o tym, wolisz długą czy krótką sukienkę?

– Jaki materiał? Może haftowane cyrkoniami lub ozdobione szyciem?

– Zastanów się również, co spędzisz w tej sukience cały dzień i powinieneś czuć się w niej bardzo komfortowo. Nie powinno być w nim gorąco, nie powinno być za ciężkie.

Co jest dla Ciebie ważniejsze – szyk czy wygoda i swoboda ruchów? Na przykład wąski gorset i spódnica z krynoliną lub luksusowym trenem – wszystko to może wyglądać szykownie, ale to maksymalny komfort stania lub siedzenia! A co jeśli chcesz chodzić lub tańczyć? Jak wybrać suknię ślubną , przeczytaj artykuł „Jak wybrać suknię ślubną”

Nie ograniczaj swoich możliwości – to Twoje wesele, powinieneś się dobrze bawić, powinieneś móc brać czynny udział w swoim weselu, a nie siedzieć jak piękna lalka, bez możliwości swobodnego poruszania się! Jeśli trudno ci samodzielnie wymyślić, jaki styl ubioru chcesz, pomoże ci ogromne morze witryn, w których znajdziesz zdjęcia sukien ślubnych w różnych stylach, długościach i kolorach, z przybliżonymi lub dokładnymi cenami. Ale pamiętaj, jeśli zamierzasz uszyć sukienkę, zrób to z wyprzedzeniem, abyś miał czas na wybranie tkaniny, sprecyzowanie stylu, dopasowanie do siebie i gotową sukienkę z wyprzedzeniem. Nie stresuj się!

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę porę roku. Lato to jedno. A jeśli to zimna pora? Salony ślubne oferują różne opcje odzieży wierzchniej dla „zimowych” narzeczonych. Tam możesz odebrać piękne białe futro, mufkę. Przynajmniej zastanów się, co założysz na sukienkę, a co na stopach.

Nawiasem mówiąc, o nogach. Istnieje wiele opcji butów dla druhen, ale cokolwiek wybierzesz, najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że musisz nosić te buty przez cały dzień! Dlatego niezależnie od tego, czy Twoje buty mają piętę, czy nie, powinny być one maksymalnie wygodne. Polecam chodzić po domu w butach ślubnych na kilka dni, a nawet tydzień przed ślubem, żeby się do niego przyzwyczaić, trochę rozłożyć. Byłoby nieprzyjemne, gdyby twoje buty ocierały stopy w dniu ślubu. A jeśli wcześniej przyzwyczaisz się do butów, unikniesz tego.

Przy wyborze garnituru dla pana młodego wszystko jest nieco prostsze, a główne punkty takie same jak u kobiet – jest wygodny, piękny, uszyty kupiony na czas, buty nie uciskają i nie ocierają. Pamiętaj jednak, że oboje musicie być sprytni i dobrze wyglądać razem, ponieważ jesteście PARĄ i ponieważ jest to święto dla was obojga!

 Kwiaty … która kobieta nie lubi kwiatów! I nie ma znaczenia, które z nich. Ktoś lubi gotowe bukiety róż lub gerbery, ktoś uwielbia kwiaty polne, a ktoś lubi kwiaty w pomieszczeniach. Wesele to świetna okazja, aby spełnić swoje sekretne pragnienia i wybrać bukiet kwiatów, który najbardziej Ci odpowiada. Ale i tutaj pamiętaj, że będziesz musiał nosić go wszędzie ze sobą. A jeśli bukiet ślubny jest nieporęczny lub zbyt duży, szybko się nim znudzisz. Dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru pomyśl, aby bukiet był nie tylko piękny, ale i wygodny. Polecam przeczytać ciekawy i bardzo pouczający artykuł „Bukiet ślubny, jak wybrać?” .

Włosy i makijaż. Tutaj, oczywiście, podobnie jak w przypadku sukienki, panuje doskonały lot fantazji. Jeśli chodzi o fryzurę, możesz zamówić luksusowy welon, założyć czapkę, tiarę lub ozdobić włosy kwiatami. Pamiętaj jednak, że fryzurę testową trzeba zrobić wcześniej, na kilka dni przed ślubem, zwłaszcza jeśli farbujesz lub ścinasz włosy. A co, jeśli wynik nie jest taki, jakiego się spodziewałeś? Co więcej, jeśli robisz sobie włosy samodzielnie, musisz być pewien, co i jak to zrobisz! Proponuję, abyś również pomyślał o tym, że chodzisz z tą fryzurą przez cały dzień, więc powinna być dla Ciebie wygodna. Idealnie byłoby, gdybyś był w stanie to naprawić samodzielnie. Bo jaki pożytek z wyrafinowanej stylizacji modnej stylistki, jeśli pośród burzliwej zabawy rozpadnie się na twojej głowie i nie możesz odwrócić jej schludnego wyglądu?

Makijaż. Warto też zrobić wersję próbną przed ślubem. Może być bardzo delikatny lub dość jasny – wszystko zależy od Twojego osobistego gustu. Ale! Radzę też nie obciążać go zbyt ciężko, aby „nie dusić się pod nim”. Dodatkowo radzę nie podkreślać ust w makijażu. Będziesz cały dzień jeść i pić. A co najważniejsze, często będziesz krzyczeć „GORZKA”. Efekt zostanie utracony, ale dlaczego wystarczy co minutę poprawiać szminkę na ustach?

Pierścienie. Zależy to również od Twojego gustu. Ale wybierając pierścionki pamiętaj, że będziesz je nosił przez całe życie (mam taką nadzieję)! Większość ludzi nie zdejmuje ich w dzień ani w nocy. Dlatego przyjrzyj się im bliżej, wybierz to, co najbardziej Ci odpowiada. Powinny być wygodne, może bez części, które mogą się wygiąć, odłamać (są cienkie, wypukłe elementy zdobiące pierścionek), bez ostrych, wystających rogów (tak się dzieje).

Toastmaster. Wiele osób uważa, że ​​zaproszenie gospodarza lub gospodarza na wesele jest obowiązkowym, a nawet definiującym punktem w organizacji wesołego, niezapomnianego wesela, dlatego musi być starannie dobrane i nie można na nim oszczędzać! Tak, toastmaster musi być wybierany bardzo ostrożnie. Ważne jest, aby Twój pomysł na ślub i prezentacja toastmistrza, jego sposób przeprowadzenia wesela były podobne, a przynajmniej tak, abyś mógł samodzielnie wprowadzić poprawki.

Idealnie, jeśli zaprosisz toastmistrza za radą osób, którym ufasz. Cóż, a przynajmniej jeśli jest okazja do obejrzenia filmów z wesel, które już odbył. Dzięki toastmasterowi możesz i powinieneś omówić kilka głównych punktów, przedstawić swoje sugestie, życzenia, dostosować program i odrzucić niektóre elementy z wyprzedzeniem.

Jako główny gospodarz …! Jeśli nie ma ochoty zaprosić toastmistrza („dlaczego nieznajomy na weselu”) lub nie ma możliwości finansowych, to w każdym razie lepiej rozwikłać najbardziej żywych, towarzyskich, wesołych przyjaciół (często aktywnych rodziców), może będą świadkami. Pozwól im przygotować zabawne konkursy, pokierować przebiegiem wesela, wznieść toasty lub wyznaczyć kolejnego prelegenta, aby zabawa była zorganizowana. Nie pozwólcie, aby wesele potoczyło się swoim biegiem, nie spodziewajcie się, że wszystko samo w sobie okaże się zabawne. Lepiej przewidywać takie rzeczy!

Transport weselny. Jakiego samochodu weselnego lub innego środka transportu potrzebujesz?

Po pierwsze, dla młodej pary i ich świadków. Musisz dostać się do urzędu stanu cywilnego, następnie (jeśli chcesz) wybrać się na przejażdżkę, pospacerować po mieście, potem do restauracji, a wieczorem również do domu. Pomyśl jeszcze raz, co byś chciał – piękną i przestronną limuzynę – musisz wcześniej uzgodnić co do zamówienia auta, plus to pewien koszt. Może zwykły samochód Ci odpowiada. Ten samochód należy również zamówić lub wynegocjować z kimś z przyjaciół, krewnych. Po prostu nie siadaj sam za kierownicą, nie pozwól, aby zrobił to pan młody. To Twój dzień, Twoje wakacje, powinieneś odpocząć i dobrze się bawić, a nie potrzebujesz dodatkowych nerwów w drodze.

Dodatkowo, w zależności od ilości gości i planu imprezy, do dostarczenia gości potrzebny będzie transport (jakiś mini bus lub kilka samochodów). Z urzędu stanu cywilnego do restauracji, z restauracji do domu. Jeśli przyjeżdżają swoimi samochodami, jest ci łatwiej, ale mimo wszystko musisz przemyśleć to z wyprzedzeniem, dowiedzieć się i zamówić wymaganą liczbę samochodów (lub autobus).

Weekend dla nowożeńców… Wielu słyszało tę słodką frazę „miesiąc miodowy”, ale nie każdy może sobie na to pozwolić lub myśli, że nie może. Daj sobie małą bajkę, niech to będzie tydzień, no, przynajmniej kilka dni, jeśli pieniądze lub praca ci na to nie pozwalają, ciesz się tym, że jesteście tylko we dwoje, ciesz się faktem, że jesteście teraz mężem i żoną. Zasługujesz na te święta, to tylko twoje dni, triumf twojej miłości. Jeśli sam nie możesz znaleźć pieniędzy na wycieczkę gdzie indziej, to jest taka oferta. Prawie zawsze na weselach są goście, którzy nie wiedzą, co ci dać. Omów z wyprzedzeniem z takimi gośćmi (lub nawet kilkoma) możliwość wręczenia Ci biletu. Może to być gorące południe, niezwykły Ałtaj lub ośrodek rekreacyjny niedaleko miasta – cokolwiek lubisz i na co zaproszeni goście mają dość środków. Myślę, że nie zdenerwuje cię to zbytnio

Niech czynności przedślubne będą tylko radością, a sam ślub będzie fajny i na długo zapadniecie w pamięć! Cóż, najważniejsze jest to, że po ślubie kochacie się i szanujecie. Aby twój mężczyzna zawsze się tobą opiekował, dbał o ciebie i szanował cię. Jak to zrealizować? Pomogą ci w tym artykuły i książki słynnego autora Rashida Kirranova. Przeczytaj jego pracę w sekcji „Psychologia mężczyzn” .

Julia Wisniewski
Julia Wisniewski
Rate author