Świadkowie ślubu to najlepsi pomocnicy dla młodych ludzi

Tradycja zapraszania świadków na wesele ma dość głębokie korzenie. W Rosji młodym zawsze towarzyszył przyjaciel, a nie tylko on,

Jednak do tej pory świadkowie są zobowiązani do udziału w każdym
weselu i często nie jest to hołd dla tradycji, ale żywotna konieczność, ponieważ zarówno w starożytności, jak i teraz są oni takimi „aniołami stróżami” młodzieży i jej pomocników, jak podczas przygotowania uroczystości weselnej i podczas jej przeprowadzania.

To prawda, chciałbym zauważyć, że wielu zaczyna zapominać o tym, jaka jest ich rzeczywista rola na weselu i nie wypełnia nawet niewielkiej części obowiązków, jakie nakłada ten tytuł. Dzisiaj niektórzy świadkowie wybierani są na podstawie „piękna”. Oczywiście nie chcę nikogo urazić tymi słowami, naturalnie nie jest to zjawisko powszechne i większość par wybiera asystentów jako świadków. Jednak trend na niektórych weselach jest taki. Myślę, że Ty sam możesz przytoczyć więcej niż jeden przykład niezupełnie udanego wyboru świadków, którzy nic nie wiedzieli, nic nie pomogli, ale po prostu cieszyli się całą uroczystością, tym samym całkowicie nie różniąc się od innych gości.

Często rola takiego świadka sprowadza się do tego, że musi przyjść, tak „piękna i przewiewna”. Może coś, co pomoże, wykupi okup i to wszystko. Co więcej, jak uważa wiele dziewcząt, wszystko powinno być uformowane samodzielnie, a jeśli pojawią się jakieś pytania, kierowane są ze zdezorientowanym spojrzeniem na świadka, młode lub „matki-ciotki”. Sama świadka unosi ręce i mówi, że mówią: nie wiem, jak i co zaplanowałeś, gdzie to leży, gdzie coś usunąć i tak dalej. I znowu te same „matki-ciotki” są zaangażowane w pojawiające się zadania, a co gorsza – sami młodzi ludzie, którym, wierzcie mi, udało się podbiec na uroczystość, rozwiązując różnego rodzaju problemy i pytania.

Rola świadka jest jeszcze mniejsza, po prostu musi być obecny i przejść przez ceremonię okupu z panem młodym na maksimum, a często niewiele pomaga, bo nie przygotowywał się tak bardzo, jak „nigdzie nie pójdą, więc oddadzą pannę młodą”. Jest jeszcze jeden grzech, często świadkowie jeszcze zanim urząd stanu cywilnego zdąży wypić stawkę dzienną, po urzędzie stanu cywilnego jeszcze jeden. W efekcie zamiast rozwiązywać pojawiające się kwestie związane bezpośrednio z weselem i młodością, wszyscy zaczynają wspólnie zastanawiać się, jak przywrócić świadkowi normalność.

przygotowałeś wesele, bez względu na to, jak starannie przygotujesz się do uroczystości, bez względu na to, jak będziesz starać się przewidzieć wszystkie chwile, i tak coś zostanie przeoczone i niedokończone. I tu z pomocą powinni ci przyjść świadkowie, odgrywający rolę Twoich „aniołów stróżów”, powinni rozwiązywać wszystkie pojawiające się pytania i problemy, nie przeszkadzając Ci w dniu celebracji. Nie musisz “wisieć” na telefonie podczas negocjacji trasy, nie musisz zabawiać gości i zajmować się innymi rzeczami.

Oczywiście w powyższych przykładach świadków podałem jako przykład bardzo zbiorowe obrazy, ale niestety one też się zdarzają. Ale wszystkie młode pary chcą, aby ślub był jak najbardziej udany i przy minimalnych problemach. Dlatego kolejną ważną kwestią przy organizacji każdego wesela jest rozsądny dobór świadków. Zadaniem młodego jest wyłonienie z całego otoczenia takich, którzy przynajmniej połowa będzie w stanie wypełnić listę powierzonych mu obowiązków. Nie powinieneś wybierać tych, którzy, jak wiesz z góry, nie podołają zadaniu i Cię zawiodą. Aby nie poczuć się urażonym przez potencjalnych kandydatów, należy wyjaśnić im wszystkie zadania, które spadną na ich barki i szczegółowo, aby nie było upiornych złudzeń co do ich funkcji i obowiązków na weselu.

Poniżej podaję przybliżoną listę czynności dla świadków na
weselu na podstawie doświadczenia bycia w randze świadka, a także obserwacji z zewnątrz, będąc gościem. Ta lista tego, co powinni robić świadkowie ślubu, jest oczywiście mocno wyidealizowana. Przecież rzadko wszystko kończy się zgodnie z planem, ale tymczasem człowiek jest tak stworzony, że zawsze dąży do ideału, czego Tobie życzę. Dlatego chciałbym Wam o tym opowiedzieć.

Zgodnie z rosyjską tradycją młoda niezamężna dziewczyna jest zawsze wybierana na druhnę spośród najbliższych przyjaciół lub krewnych. Musi być oszczędna i uważna.

Świadek, jest drużbą, przyjacielem, wybiera też spośród młodych przyjaciół czy krewnych. Musi mieć dobre zdolności organizacyjne, mieć poczucie humoru, umiejętność poruszania się w każdej sytuacji. Obowiązki dziewczyny przed ślubem:

– wysyłanie zaproszeń (z drużbą i panem młodym).

– pomóc pannie młodej w wyborze stroju, dodatków.

-przygotowanie scenariusza rytuału okupu, przygotowanie niezbędnych rekwizytów.

– dekorowanie sali, samochodów gotowymi kokardkami ze wstążkami i plakatami, zwykle pomagają w tym inni znajomi, zadanie świadka sprowadza się tak naprawdę do zorganizowania tego procesu.

Pierwsza pojawia się w domu panny młodej, najlepiej oczywiście, żeby spędziła noc w domu panny młodej, żeby się nie spóźnić. Najczęstszymi przyczynami tego stanu rzeczy są oczywiście korki uliczne i niezakłócony sen, pomimo dzwoniącego budzika. Jeśli myślisz, że to nie przydarzy się Twojemu świadkowi, uwierz mi, powodów spóźnienia jest znacznie więcej. Świadek musi mieć czas na ubranie się, zanim panna młoda zacznie się ubierać, w przeciwnym razie ryzykuje, że ubierze się w pośpiechu i nie tak, jak chciała.

Pierwszy spotyka pana młodego ze swoimi przyjaciółmi, jeśli przybędą przed wyznaczonym czasem, całkiem możliwe jest zajęcie ich dekorowaniem samochodów. To prawda, bez wątpienia udzielając im szczegółowych instrukcji, w przeciwnym razie dziesięć razy pożałujesz, że w ogóle ich o to zapytałeś.

Bezpośrednio przeprowadzając wykluczenie. Przyjaciele, siostry, bracia zwykle pomagają w tym i z wielką przyjemnością, nie krępuj się więc wezwać ich po pomoc. Nie wieszaj wszystkiego na swoich kruchych ramionach, w przeciwnym razie wszyscy pomyślą, że tak powinno być.

Organizując bufet po okupie, mam na myśli, że świadek musi upewnić się, że wszyscy i wszystko go dostanie. Kieliszki do szampana, przekąski, jak coś się skończy, warto wiedzieć, gdzie można dostać więcej. Aby to wszystko zrobić, trzeba być w bliskim kontakcie z „mamami-ciotkami”, które z kolei zazwyczaj zajmują się bezpośrednim przygotowaniem i zakupami.

W urzędzie stanu cywilnego po ślubie goście zaczynają bardzo aktywnie
pogratulować młodym ludziom, po prostu wypełniając je kwiatami, dziewczyna wraz ze świadkiem musi pomóc pannie młodej w przyjęciu bukietów (robi się to, aby panna młoda była widoczna, a sukienka nie była brudna). Następnie bukiety należy zabrać do samochodu, najlepiej takiego, który pod koniec spacerów po mieście podjedzie pod salę bankietową, aby wszystkie przekazane kwiaty dodatkowo ją ozdobiły, a nie zgubiły się w czyimś bagażniku, a następnie pojawią się następnego ranka. (wierz mi, to się zdarza).

Gdy spacery po mieście rozpoczynają się od obowiązkowych stolików bufetowych, świadek nie powinien stać i czekać, aż ktoś poprosi o drinka lub posiłek. Ona sama, nie czekając na prośby, wraz ze świadkiem częstują gości.

Bezpośrednio na bankiecie, gdy goście właśnie wchodzą do sali, zwykle pojawia się zamieszanie, ponieważ nikt nie wie, jakie miejsca dla nich zająć. Dlatego świadek musi wskazać gościom ich przybliżone miejsca, robi się to tak, aby goście nie siedzieli pomieszani ze starszym pokoleniem z młodszym. Najlepszą opcją siedzenia jest to, że starsze pokolenie jest bliżej Pary Młodej, a młodsze na dystans, więc łatwiej będzie im się porozumieć i nie zobaczysz pośpiechu z miejsca na miejsce.

Powinien zapewnić wszelką możliwą pomoc liderowi wesela w organizacji konkursów, tańców.

Nie ma reguł dotyczących stroju dla druhen, ale chciałbym zwrócić uwagę na jedną dość interesującą kwestię, że często strój świadka jest znacznie „jaśniejszy” niż strój samej panny młodej, dotyczy to zarówno koloru, jak i długości garnituru. Pamiętaj, że królowa podczas tego święta życia jest zawsze panną młodą, ale nie jej dziewczyną. Osobiście wielokrotnie zauważyłem tego rodzaju świadków, gdy “Babilon” jest na głowie, klatka piersiowa nieustannie próbuje wyskoczyć z gorsetu, dlatego trzeba to cały czas korygować i długą spódnicę, która przeszkadza nie tylko samej właścicielce, ale także ludziom wokół niej, którzy nie zawiodą jej potknąć się.

Albo oszałamiająca, w dosłownym tego słowa znaczeniu, krótka, krótka sukienka w jaskrawoczerwonym kolorze. Tutaj żaden rozsądny człowiek nie będzie w stanie odwrócić wzroku, a często w tym samego pana młodego, a tutaj nie można obejść się bez małych skandali z drugiej połowy.

Jak rozumiesz, nie powinno to być w zasadzie, ponieważ przynajmniej nie jest piękne, a poza tym staje się całkowicie niezrozumiałe, kim w rzeczywistości jest panna młoda?

W związku z tym chciałbym poradzić, aby druhna łatwiej dobrała strój, zarówno pod względem koloru, jak i wygody, gdyż rola świadka wiąże się z dość dużą aktywnością w ciągu dnia. Nie mam na myśli płóciennej torby z otworami na ramiona i głowę oraz kaloszami na nogawkach. W końcu są stroje dość proste, ale dość stylowe, które jeszcze bardziej przyciągną spojrzenia innych i po raz kolejny bez słów potwierdzą twój status świadka.

Obowiązki świadka przed zawarciem małżeństwa:

Organizacja wieczoru kawalerskiego (wybiera miejsce, koordynuje menu). Przygotujcie się na ceremonię okupu za siebie i za pana młodego, ponieważ stajenni są często nawet bardzo rozmowni i zaradni w życiu, podczas okupu przynajmniej tracą onieśmielenie i stają się nieaktywni.

Muszę się wcześniej zapoznać i już w dniu obchodów dokładnie znać plan działań na cały dzień, w szczególności spacery po mieście, aby zorientować zarówno gości, jak i kierowców.

Pierwszym i być może najważniejszym życzeniem świadka na weselu jest udzielenie świadkowi jak największej pomocy, niezależnie od tego, czy cię o to prosi, czy nie. Oczywiście w tym celu trzeba śledzić wydarzenia wokół siebie, a nie biegać do „chłopców” na papierosa i drinka, a potem niewinnymi oczami powiedzieć: „Nie widziałem, nie wiedziałem”.

Z góry, bez pośpiechu, zbierz, najlepiej według wcześniej przygotowanej listy, wszystkie niezbędne rzeczy do wykupu w osobnym opakowaniu.

Świadek koniecznie musi uczestniczyć w zbiórce „mini-banku” na wycieczki po mieście (szampan, soki, drobne przekąski), wszystko to musi być w odpowiedniej ilości, aby później na spacerze nie biegał w poszukiwaniu pobliskich sklepów, w których nie zawsze to co nam sprzedaje brakuje. Wszystko, co zostanie zebrane, będzie musiał osobiście włożyć do samochodu, w którym sam będzie jeździł. Aby później nie biegać od samochodu do samochodu i dowiedzieć się, kto wciąż ma całe to bogactwo i kto je tam umieścił, jak to często bywa.

Na bankiecie świadek musi zadbać o to, aby siedzący obok niego goście (najczęściej najbliżsi krewni młodzieży) nie mieli pustych szklanek i talerzy. Sam świadek powinien ograniczyć się do alkoholu, ponieważ uwaga gości będzie skierowana nie tylko na młodych. Po prostu brzydko będzie patrzeć z zewnątrz, gdy w najbardziej rzucającym się w oczy miejscu, a nawet obok młodego, czasem siedzi (a nawet leży z głową w talerzu) nie trzeźwy młody człowiek.

Świadek powinien pomagać prezenterowi i sam aktywnie uczestniczyć w konkursach i tańcach, dając przykład pozostałym gościom.

Po zakończeniu bankietu goście powinni być eskortowani, w razie potrzeby ktoś powinien wezwać taksówkę. Dlatego trzeba wcześniej ustalić numer telefonu do dość taniej i szybkiej taksówki, aby później nie szukać niezrozumiałej wizytówki z żądanym numerem, ani nie pytać innych.

Ktoś mógłby powiedzieć, że zbyt często słowa „powinien”, „musi”, „powinien” pojawiają się powyżej, lub ogólnie ta lista będzie niektórym wydawała się niewykonalna. Ale jeśli się nad tym zastanowić, to nie wszystko jest takie straszne, świadkowie muszą tylko poczuć sytuację, w której się znajdują i postępować zgodnie z zasadą „zrób jak dla siebie” lub „jak byś chciał, żeby to było zrobione za Ciebie”. A niektórzy nawet tego nie będą potrzebować, ponieważ są już dość troskliwymi, sympatycznymi, rozważnymi ludźmi, którzy są zawsze gotowi do pomocy, zarówno w dni powszednie, jak i święta. Jeśli takich osób w Twoim otoczeniu jest dużo, to jestem pewien, że Twój ślub odbędzie się bezproblemowo i będziesz mieć najlepszych świadków na najlepszym weselu.

Artykuł jest chroniony prawem autorskim i prawami pokrewnymi.W przypadku używania i przedruku materiału wymagany jest aktywny link do kobiecej strony sun-hands.ru!

Twórz, rób, wdrażaj! Irina Kravchuk.

Julia Wisniewski
Julia Wisniewski
Rate author